Безготівкові платежі проходитимуть по новим правилам
Экономикаbusinessua.com9 дней назад

Безготівкові платежі проходитимуть по новим правилам

Картки і електронні гроші зможуть випускати не тільки банки, але вимоги до безпеки посилять. В Україні почали змінювати підходи до регулювання платіжного ринку і створювати умови для розвитку т.зв. безготівкової економіки (cashless economy). Нові правила стосуються платежів і грошових переказів. Зі схожими цілями Нацбанк вже взявся за регулювання електронних грошей.

Такі зміни передбачає законопроєкт № 4364, який Верховна Рада ухвалила у першому читанні. Про головні нововведення документу розповів голова профільного комітету ВР Данило Гетманцев:

В Україні буде 9 типів платіжних послуг: 7 фінансових і 2 нефінансових. З'явиться можливість створювати малі платіжні установи за спрощеними вимогами. Небанківські фінустанови зможуть проводити платіжні операції без обов'язкової участі у платіжних системах. Випускати електронні гроші та платіжні картки зможуть не тільки банки, а й інші представники ринку (якщо зможуть отримати відповідну ліцензію). З'явиться спеціальна платформа для тестування платіжних послуг і технологій. З'явиться основа для впровадження "відкритого банкінгу". Ця концепція передбачає об'єднання продуктів різних постачальників і надання третім сторонам доступу до даних банків. Небанківські постачальники платіжних послуг зможуть відкривати і вести платіжні рахунки. Будуть чіткі умови надання платіжних послуг, а клієнтів будуть краще про них інформувати. Підвищаться вимоги захисту прав користувачів. Це потрібно для боротьби з кібершахрайством. Посиляться вимоги до безпеки платіжних операцій, зокрема, це буде стосуватися аутентифікації користувачів.

Написать комментарий