МБРР виділить Україні $350 млн на економічне відновлення
Экономикаagropolit.com30 июня 2020

МБРР виділить Україні $350 млн на економічне відновлення

Україна отримає від Міжнародного банку реконструкції та розвитку $350 мільйонів доларів США на підтримку проєкту «Перша позика на політику розвитку у сфері економічного відновлення». Таке рішення ухвалила Рада директорів Світового банку, повідомляє прес-служба Міністерства фінансів України. 

«Пандемія COVID-19 спричинила стрімкий економічний спад, що позначився на доходах простих українців і малого бізнесу та створив додаткове навантаження на державний бюджет. В рамках цієї позики на політику розвитку надається 350 мільйонів доларів США на підтримку державного бюджету у скрутні часи», – зазначив новопризначений директор Світового банку у справах Білорусі, Молдови та України Аруп Банерджи.

За його словами, Світовий банк вітає зобов’язання уряду щодо реформ, спрямованих на підготовку економіки до відновлення, зокрема суттєві кроки, зроблені для зняття мораторію на продаж сільськогосподарських земель, та збільшення виплат вразливим групам населення похилого віку.

Як зазначають у Мінфіні, це перший проєкт серії позик на підтримку політики розвитку загальним обсягом $700 млн, який підтримує зусилля уряду України в реалізації реформ за низкою напрямів.

Серед них – посилення демонополізації та антикорупційних інститутів, зокрема шляхом анбандлінгу власності в газовій галузі, удосконалення правової бази для концесій та зміцнення антикорупційних інститутів; зміцнення ринку землі та кредитного ринку шляхом створення прозорого ринку сільськогосподарських земель з відповідними гарантіями захисту, посилення механізму врегулювання непрацюючих кредитів та нагляду за небанківськими фінансовими установами; підкріплення системи соціальної підтримки шляхом збільшення розміру пенсійних виплат, – ідеться у повідомленні.

Нагадаємо, що економіка України впаде у 2020 році на 3,5%, тоді як в цілому світова економіка втратить 5,2% через пандемію COVID-19. 

Написать комментарий