НБУ ДОЗВОЛИВ ІНОЗЕМНИМ ІНВЕСТОРАМ ВИВОДИТИ БІЛЬШЕ ДИВІДЕНДІВ ЗА КОРДОН

14.11.2017 21:02 tsn.ua
Нові правила почнуть діяти від 15 листопада.
Відзавтра, 15 листопада, іноземні інвестори зможуть виводити за кордон дивіденди за 2013 рік у межах 2 млн доларів на місяць - на одну юридичну особу (емітента, депозитарну установу або іноземного інвестора).
Це дозволив робити Національний банк України.
"З метою поліпшення інвестиційного клімату України та з огляду на сприятливу ситуацію на валютному ринку, Національний банк продовжує поступову валютну лібералізацію, шляхом пом’якшення тимчасових антикризових обмежень, які втратили свою ефективність", - зазначили в прес-службі регулятора.
До цього інвестори мали право виводити за кордон дивіденди за 2014-2016 роки в межах до 5 млн доларів на місяць. Ця норма також продовжуватиме діяти.
"Резиденти-позичальники, які перебувають в процесі ліквідації, зможуть здійснювати дострокове погашення зовнішніх запозичень від нерезидента-кредитора (за кредитним договором/договором позики згідно з порядком (черговістю) задоволення вимог кредиторів, визначеним законодавством України). Відповідний пункт буде додано до переліку виключень із заборони на дострокове погашення зовнішніх запозичень резидентом на користь нерезидента", - уточнили в НБУ.
Регулятор запевняє, що виведення дивідендів за кордон не вплине на курс долара.
"Зазначені кроки не призведуть до значного зростання попиту на іноземну валюту (наразі купівля валюти з метою репатріації дивідендів, нарахованих за 2014-2016 роки, становить менше 4% попиту на валюту міжбанківському ринку). Відтак, вони не спричинять додаткового тиску на міжбанківському валютному ринку", - повідомили в НБУ.

Комментарии

Добавить комментарий