Подорожчання на тлі карантину: на які продукти піднімуть ціну
Экономикаagroter.com.ua9 дней назад

Подорожчання на тлі карантину: на які продукти піднімуть ціну

В Україні вже пів року діє держрегулювання цін на соціально значущі товари. Воно було введено на час карантину і, згідно з Постановою Уряду, має діяти до його скасування.

Щоправда, регулювання в цьому випадку не означає заборони на зростання цін. Як йдеться в постанові, Кабмін “вводить державне регулювання цін шляхом декларування зміни роздрібних цін на товари”. Причому не на всі, а лише на ті, які віднесені до соціально значущих.

Тепер же ми подивилися, як змінилися ціни на соціально значущі товари за час карантину, чи захистило держрегулювання від їх подорожчання. А заодно поцікавилися, чи будуть ці продукти дорожчати в найближчому майбутньому.

У списку продуктів харчування, віднесених до соціально значущих, всього 10 найменувань: гречка, цукор, борошно, яйця, вермішель, молоко жирністю 2,5%, масло жирністю 72,5%, хліб житньо-пшеничний, курятина і негазована вода.

Судячи з інформації на сайті declaration.consumer.gov.ua, де торгові точки декларують зміну цін, подорожчання не оминуло жоден товар зі списку. Хіба що дорожчали вони в різний час. Так, в червні багато виробників підняли ціни на яйця, в липні і серпні піднялася в ціні вода, у вересні – курятина, восени – гречка, хліб і борошно.

Хліб, 400 г: +37,3% (13,39-18,39 грн) Мінеральна вода без газу, 1,5 л: -8,7% (13,9 – 12,69 грн) Яйця, 30 шт: +16,7% (60,4-70,5 грн) Молоко, 1 л: +17% (33,25 – 38,9 грн) Борошно, 5 кг: +11% (50,9-56,5 грн) Гречка, 3 кг: -2,9% (103,9 – 100,9%) Цукор, 1 кг: +33% (14,99 – 19,99 грн).

Останнім часом торговці активно декларують на сайті прийдешнє підвищення цін на борошно і хліб. Борошно подорожчає майже на 10%. Приблизно на стільки ж дорожчає і хліб – від 5 до 9,9%.

Взагалі більшість продуктів, на які продавці декларують ціни, дорожчають на 5-9, 99%. Чому на 9,99? За постановою Кабміну, подорожчання менш ніж на 5% декларувати не потрібно. Від 5 до 10% – потрібно за 3 дні.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Вера
...еще в1799году....А.А. Безбородко - канцлер Российской империи -сказал: «Не знаю, как будет при вас, молодых, но при нас ни одна пушка в Европе не могла выстрелить без нашего разрешения»...О...
Вера
Ууууу...еще....
Вера
если Елена ...Это писала...да пусть еще кто-то...прослеживается "след" издевки над тем...кому Эти комменты посвящены...Мне б стыдно было их...сохранять и "выбрасывать" свою дур...тупость...на всеобщее обозрение...Воот...
Вера
чувачок...это ты сейчас о себе написал?...ПОХВАЛЬНО...
Вера
а нормальные люди...в комменте выше написала...это те,кто читает Это ВСЕ...Наше...и находит в себе силу воли не комментировать...бо ни к чему все эти комменты...НОРМАЛЬНЫЕ ЛЮДИ РАБОТАЮТ...ИМ НЕКОГДА ЗАНИМАТЬСЯ ЭТОЙ ... беллетристикой..
Вера
прости...поспешила...обидеть не хотела...само как-то вырвалось..скорее ..НЕВНИМАТЕЛЬНЫЙ...или мысли чужие плохо читаешь...вот Елена ...хоть и пишет иногда Дрянь...но мысли читать умеет ...за что я ее и уважаю...но из цитатника веселого ...с многим с ней не согласна...ЕСЛИ ,конечно, зто она писала...
Вера
е...не первый раз замечаю...что и ты туповат...немного