В Амстердамі ворони «замітатимуть» вулиці: птахів тренуватимуть, аби ті збирали недопалки

09.10.2017 16:29 glavcom.ua
В Амстердамі збираються тренувати ворон, щоб ті обмінювали недопалки на арахіс - так можна очистити вулиці.

Два промислових інженера з Амстердама створили стартап Crowded Cities, в рамках якого вони мають намір навчити ворон прибирати вулиці. Голландці встановлять в парках автомати з відкритим верхом, які будуть видавати арахіс в обмін на недопалки і сміття.

За задумом інженерів, вони покладуть їжу і недопалки на автомат, щоб ворона звикала бачити їх поруч. Іноді птах буде отримувати трохи безкоштовного арахісу, щоб звикнути. Потім їжа скінчиться, ворона почне рухати недопалок і в результаті зіштовхне його в урну всередині автомата - за що отримає винагороду.

Голландці хочуть протестувати машину: коли ворона зрозуміє зв'язок між падінням їжі і недопалком, вони розкидають навколо кілька недопалків. Так птах зрозуміє, що їх треба підібрати і отримати арахіс.

Однак інженери не впевнені, що подібні тренування будуть корисні для ворон. Голландці відзначили, що шкода від недопалків занадто величезна для всього навколишнього середовища і «кілька ворон - невелика ціна», але в той же час вони готові передумати і подумати над альтернативами.

Поки що інженери з Амстердама шукають фінансування для свого проекту, тому що у них готові тільки кілька прототипів. Зараз вони хочуть зайнятися невеликими тестами автоматів разом з вуличними воронами.

Ворони - кращі претенденти на участь в подібному стартапі. Птахи не тільки розпізнають причинно-наслідкові зв'язки і вміють працювати з трьома інструментами відразу, вони також справляються з головоломками з декількох ступенів.

Джерело: tjournal.ru

Комментарии

Добавить комментарий