Грошова допомога, сплачена при виході на пенсію, не враховується при обчисленні пенсії

20.02.2016 16:42 dr.ck.ua
Вінницький апеляційний адміністративний суд відмовив держслужбовцю у задоволені позову до УПФ України у м. Хмельницькому про визнання протиправними дій щодо відмови включити до заробітної плати, з якої обчислюється пенсія, суму одноразової грошової допомоги.

Громадянка звернулась до органу Пенсійного фонду України із заявою здійснити перерахунок призначеної пенсії з урахуванням суми грошової допомоги, яка виплачується при виході на пенсію, розмір якої становить 10 посадових окладів. До заяви позивач додала довідку Департаменту соціального захисту населення Хмельницької облдержадміністрації про складові заробітної плати. Однак орган Пенсійного фонду України відмовив у перерахунку пенсії, - зазначають у прес-службі ВААС.

Як встановлено з листа, який надав відповідач, законні підстави для врахування грошової допомоги при виході на пенсію в розмірі десяти посадових окладів для обчислення пенсії відповідно до наданої довідки відсутні, оскільки зазначена допомога не є надбавкою або премією. Тому громадянка, сприймаючи відповідь як відмову, звернулась до суду за відновленням своїх прав.

ВААС зазначив, що відповідно до Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» отримувані застрахованою особою суми виплат, з яких були фактично нараховані та сплачені страхові внески або збір на обов’язкове державне пенсійне страхування, враховуються у заробіток (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, незалежно від того, чи входять вони до структури заробітної плати.

Водночас суд зауважив, що до виплат, на які НЕ нараховується єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, належить одноразова допомога працівникам, які виходять на пенсію згідно із законодавством та колективними договорами (включаючи грошову допомогу державним службовцям та науковим (науко-педагогічним) працівникам), військовослужбовцям при звільненні з військової служби.

Тому суд дійшов висновку, що одноразова грошова допомога при виході на пенсію у розмірі 10 посадових окладів не може бути включена до розрахунку при обчисленні пенсії позивача, оскільки страхові внески з допомоги, яка була виплачена громадянці при звільненні, не стягувалися.

Комментарии

ua Гость, 13.10.2017 14:59

а время декретного отпуска изъять из стажа? да запросто

ua Олеся, 13.10.2017 14:49

як це можливо не сплатити страхові внески з будь-якої виплаченої суми? Є норма законодавства яка це дозволяє?

Добавить комментарий