Літопис канцеляриста Мазепи повернувся в його столицю
Обществоwww.golos.com.ua27 октября 2020

Літопис канцеляриста Мазепи повернувся в його столицю

Загальновідомий Літопис Самійла Величка, з’ясовується, був сфальсифікований, як і багато чого в українській історії, виправленій окупантами.

Літопис на фоні палацу гетьмана Кирила Розумовського представляють Президент (2005—2010 рр.) Віктор Ющенко, дослідниця Тетяна Таїрова-Яковлєва, директорка видавництва «Кліо» Віра Соловйова і міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Досі літопис ніхто не досліджував, оскільки він зберігався у Санкт-Петербурзі. Першою це зробила Тетяна Таїрова-Яковлєва, яка відкрила нам «Батуринський архів», що теж зберігається у північній російській столиці, яка опублікувала в знаменитій серії «Жизнь замечательных людей» книгу про гетьмана Івана Мазепу.

Повне видання літопису канцеляриста мазепинської канцелярії Самійла Величка в день Покрови представили в гетьманській столиці — Батурині. Генеральна директорка Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця» Наталія Реброва каже: «Літопис Самійла Величка, який народився в Батурині, повертається в Україну! Повертається унікальним виданням! Повертається в День українського козацтва! Літопис об’єднав неймовірних людей, які люблять Україну до глибини своєї душі й до глибини свої кишені! Дякуємо упоряднику Тетяні Таїровій, видавцю Вірі Соловйовій, меценату Євгену Суру, щирому другу «Гетьманської столиці» Олександру Савруку за можливість бути партнерами в цьому унікальному проекті, який, безсумнівно, укріпить фундамент нашої держави!»

Над літописом працювали вісім років, і то завдяки Гарвардському університету, який викупив оригінальне видання. Директорка Центру вивчення історії України Санкт-Петербурзького університету Тетяна Таїрова-Яковлєва каже: «За останні 100 років ніхто його уважно не дивився, бо всі знали, що він виданий. І коли я вперше його подивилася з точки зору деяких ілюстрацій, які були в літописі, була вражена, наскільки оригінал відрізняється від того, що було зроблено в ХІХ столітті. І я зрозуміла, що немає нічого спільного між тим, що було і що є насправді. Й тому ми не знали нічого про літопис Величка аж до сьогоднішнього дня».

Директорка видавництва «Кліо» Віра Соловйова розповіла, що спроби видати літопис були ще в 1846 році, але це видання не було повним, бо до нього не ввійшли записи та помітки автора на полях. Тому зараз перші 100 сторінок у книзі — передмови і дослідження науковців. Тоді видання вийшло дуже скороченим, бо Мазепа був під цензурою. Тільки зараз маємо повне видання важливого джерела нашої історії.

Тепер, за словами міністра культури та інформаційної політики Олександра Ткаченка, працюватимуть над тим, аби Літопис Самійла Величка потрапив на полиці українських бібліотек. Наразі його наклад — тисяча примірників. В планах також видати ще два томи про те, як працювали над дослідженням історики.

«Масштабна праця Величка дозволяє кожному з нас зануритися у події козацького періоду історії України, переосмислити безліч історіографічних міфів та дізнатися про те, чим ще ми можемо пишатися, — написав у соціальних мережах Олександр Ткаченко. — На жаль, раніше держава взагалі не долучалася та не підтримувала цей проект. Ми в міністерстві зробимо все, щоб літопис побачили якомога більше науковців, а якомога більше бібліотек отримали його примірники».

Надзвичайно важливо, що до фінансування дороговартісної книги долучилися люди з усієї України, серед яких і голова Чернігівської ОДА Андрій Прокопенко, підприємець з Чернігівщини Надія Миклухо-Маклай, батуринський міський голова Леонід Душа.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Миха
    27 октября 2020
    ))
    Ответить
💬 Последние комментарии
что это
Что это это еще за перекрашенная биндэровка "кьсьеньз"???
уразумел
Ебальник свой прикрой, кремлядь! Тыкать маме своей будешь! Еще раз повторяю Никто никогда не "вижжал" чтобы даунбасня из своего днобасса разлазилась по всей Украине! Не живые не мертвые они не нужны! Им было сказано "чемодан, вокзал, расея"
е
так о победах рассказывают америкосы и европейцы, а не пропагандоны типа тебя.. почитай еще какие-нибудь ресурсы на языке оригинала.. немецкие или американские.. там все четко по полочкам разложили и о роли Эрдогана не забыли...
е
вот значит как??? а кто орал, что тот кто не переедет тот сепар? не такие как ты? не мели чушь если не в теме)) И грамматику поучи дитя свидомизма...на мове пиши поцриот, не сможешь ведь ущербный))
ты далекий от реальности
Не путай Божий дар с яишницей, тупа, ты кремлядь! Никто никогда не "вижжал" чтобы даунбасня из своего днобасса разлазилась по всей Украине! Не мели чушь, если не в теме!
смени пластинку кремлядь
Да ты что? Вот значит как? А ведь на самом деле, Эрдоган пригрозил плешивому не вмешиватся, и тот тихонько сидел, пока Азербайджан забирал свои территории, а пропагандоны в это время рассказывали почему одкб не выполняет свои обязательства. А плешивое чмо в это время тихонько сидело, даже когда азербайжанцы сбили военный вертолет! Это было просто эпически смешно))) Но ничего срашики "отнеслись к этому с пониманием" АХАХАХАХ !!! И пока Азербайджан при поддержке Турции, которую плешивый боится, не закончили свою освободительную войну, тупин тихонько сидел на очке ровно! А теперь пропагандоны рассказывают о героических "пабедах" АХАХАХАХ
гнидво иди на хуй
ГНИДВО ИДИ НА ХУЙ