Майже половина шкіл в Україні мають інклюзивні класи
Обществоeducation.24tv.ua5 дней назад

Майже половина шкіл в Україні мають інклюзивні класи

Цього навчального року майже 43% з всіх шкіл в Україні організували інклюзивне навчання для учнів з особливими освітніми потребами. Таких закладів освіти приблизно 7 тисяч зі всіх.

В Україні станом на січень 2021 року в інклюзивних класах навчається понад 25 тисяч учнів. Про це стало відомо завдяки дослідженню щодо якості інклюзивної освіти.

Ця кількість майже в 10 разів перевищує дані п’ятирічної давнини. Загалом у школах створено понад 18 тисяч інклюзивних класів.

Скільки учнів з ООП має бути у класах

Зазначимо, що згідно з порядком організації інклюзивного навчання у школах, в одному класі може бути щонайбільше три учня з особливими освітніми потребами (ООП).

Проте, як показує практика, часто дозволена кількість дітей з ООП в одному класі порушується, і їх може бути від 1 до 8 учнів. Така проблема виникає через підвищений попит на школи, які вже впроваджують інклюзивне навчання.

Адже такі заклади освіти мають позитивний імідж, достатній штат корекційних педагогів, сформоване інклюзивне освітнє середовище, мають відповідну матеріально-технічну базу тощо.

Важливо! За кожну дитину з ООП школа отримує кошти субвенції з державного бюджету на надання державної підтримки. За ці гроші дитину необхідно забезпечити допоміжними засобами для навчання та додатковими психолого-педагогічними послугами.

Як показало опитування випускників шкіл, які були учасниками інклюзивного навчання, найбільшою проблемою для них самих залишається облаштування приміщень. На їхню думку, потреби таких дітей у школах не визначалися (фактично, про них не питали).

До слова, батьки можуть звернутися до інклюзивно-ресурсних центрів, через Портал ІРЦ, якщо відчувають занепокоєння щодо розвитку їхньої дитини. Всі послуги безкоштовні та повністю фінансуються державою .

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
раскрыл страшную правду
стрелять по медленно летящим неуправляемым американским "водонапорным башням" 50х годов - это проще чем стрелять по тарелочкам из охотничьего ружья на пикнике - посмеялся Шойгу...опыт в Сирии показал, что из 50 ракет - 48 просто потерялись, а еще 2 даже не смогли взлететь - с этим справится не только Турция, но и да же маленькая и гордая Северная Корея... США отстали в ракетостроении - доказано Илоном Маском, - посмеялся Рогозин - Американские Астронаффты таки опять "ездят в Космос" на Российских членовозах за 90 000 000 млн. долларов с каждого ( доставка американского "пассажира" на МКС 10.04.2021)
Гость
А ты олух безграмотный !
Космос 60
Вам лицо уже давно заливали. А ты ничего не видишь.
Вперёд РОССИЯ
С ДНЕМ КОСМОНАВТИКИ! ГАГАРИН-ЭТО ЛЕГЕНДА.
е
т.е. грабеж нашей страны америкосами это оказывается такая помощь???? тогда почему от этой помощи положение в стране все хуже и хуже, а трепло? Ответ будет?
Не лох
как нам удалось организовать р0бочиэ мИста биля здания Офиса президента и заработать более 1,5 млн грн на простом ремонте дверей, учитесь лохи))) п.с. проезд, проживание и питание - за счет Государства и #яклоунов налогоплательщиков
сбежало 44 морпеха
Украинские военные массово бегут из Донбасса батрачить к Пану Польскому - тепличный сезон открыт, Будь свидомым! будь гидным своих предкив! Пан Польский любит тебя любить...