Обійми та поцілунки родичів: чому не варто змушувати дитину
Обществоnashamama.com4 дня назад

Обійми та поцілунки родичів: чому не варто змушувати дитину

Родичі часто обіймають та цілують дітей, не питаючи у них дозволу. Варто розібратись як правильно діяти в таких ситуаціях.

Обирайте сторону дитини

Отже, до вас гості прйишли родичі, які жадають обіймів і поцілунків. І якщо ви ще здатні це витримати, то маленька дитина може люто ухилятися від проявів ніжності (особливо якщо вони надходять від людей, з якими вона рідко бачиться). Не робіть вигляд, що цього не відбувається, проговоріть чітко, що зараз малюк не налаштований обніматися, нічого страшного в цьому немає. Нехай дитина почує, що ви на його боці, що вас не лякають погрози бабусь і дідусів "більше не приїхати" або "образитися".

Навіщо це взагалі потрібно?

Це потрібно для того, щоб у дитини сформувалися чіткі тілесні кордони, завдяки яким в сумнівних для себе ситуаціях вона зможе спиратися на власні відчуття, а не на помилкові ієрархічні установки. Звичайно, може здатися, що зв'язок між безневинним поцілунком бабусі і розбещенням вельми ілюзорний, але насправді це не так.

Порушуючи зону фізичного комфорту дитини, дорослий наче говорить їй: "Нічого, ти просто потерпи". Це вселяє думку про те, що тілесна автономія в цьому випадку нічого не означає.

Найчастіше самі старші та просто далекі родичі дитини не бачать нічого поганого в поцілунках з примусу, але ви з дитиною повинні проговорити, що будь-які фізичні дії, навіть ті, які покликані продемонструвати ніжність, можуть бути тільки за взаємною згодою. Ніякої ніжності з примусу не буває. Не повинно бути так, щоб дитині внушалась думка про те, що за її рахунок можна задовольняти чиїсь потреби в ніжності.

Що б там не говорили родичі, дитина, що відмовляється від небажаного фізичного контакту з дорослим, зовсім не погано себе веде. Це не має ніякого відношення до пустощів, хуліганства.

Як пояснити це родичам?

Ніяких м'яких і завуальованих способів донести до них думку про те, що ваша дитина має право відмовитися від обіймів, не існує. Це саме та сфера, в якій особливо потрібна чіткість формулювань, послідовність і твердість.

Написать комментарий