Пенсійні посвідчення осучаснять

20.03.2017 10:58 znaj.ua
Трудові книжки та пенсійні посвідчення переведуть в електронний формат.
Пенсіонерів очікує не тільки запровадження системи накопичення – скоро в Україні можуть з' явитися посвідчення та трудові книжки в електронному форматі.

Про це повідомляє "Сегодня".

У планах Пенсійного фонду – забезпечити такою документацією всіх громадян, але самі співробітники відомства відзначають: зробити це буде зовсім не просто.

За словами голови правління ПФ Олексія Зарудного, електронна трудова книжка потрібна для того, щоб за допомогою єдиної бази у мережі дізнатися не тільки розмір заробітної плати, а й кількість робочих місць та простежити кар'єрне зростання. Він запевнив, що у такому випадку можливість підробки документів повністю виключена: пенсіонеру не потрібно спілкуватися із чиновниками чи роботодавцями.

Планується, що для отримання кредиту у банку із запровадженням такої трудової книжки більше не потрібна буде довідка із місця роботи, що також значно спростить роботу відділу кадрів.

Зарудний підкреслив, що нормативна база для запуску системи вже розробляється, але запровадити її зможуть тільки наприкінці року.

Стануть електронними також пенсійні посвідчення: там зазначатимуть цифровий підпис, що дозволить отримувати інформацію про страховий стаж та розмір виплат.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українці відмовляються від послуг приватних пенсійних фондів.
Автор матеріалу: Марина Лонская

Комментарии

Добавить комментарий