В Україні створили першу онлайн-галерею про митців Гуцульщини
Обществоglavcom.ua4 дня назад

В Україні створили першу онлайн-галерею про митців Гуцульщини

Україні створили першу онлайн-галереюпро митців Гуцульщини – «Жити з Мистецтвом». Мета проєкту – винести на карту світу мистецтво гуцулів, показати органічний простір, у якому живуть і творять майстри.

Окрім того, це важливий інструмент, щоб урізноманітнити свої подорожі Карпатами, надихнутися та дізнатися, де живуть і що творять гуцульські майстри.

«Жити (з) мистецтвом — перша онлайн-галерея в Україні та Румунії про культуру гуцулів. Література, музика, візуальне та ужиткове мистецтво — такі 4 тематичні напрями розкриває наш проєкт», – розповідають на його сторінці у фейсбуці.

Автори проїхали понад 800 кілометрів знайомими та незнайомими місцями Карпат. Побували в 40 локаціях, де живуть музиканти, різьбярі, ткалі та вишивальниці. Були організовані дві експедиції – з української та румунської сторони. Результатом експедицій стала онлайн-галерея, що міститиме карту з локаціями гуцульських майстрів.

На початку квітня автори проєкту опублікують першу історію. Потім щотижня публікуватимуть історії про митців Гуцульщини. Загалом їх буде 40, інформує ШоТам.

Над проєктом спільно працювали три команди:

творча майстерня @К10street – творча Майстерня родом з Карпат. Займається створенням предметів сучасного ужиткового мистецтва та принтів: акварельні, діджитал ілюстрації та ліногравюри, радіо Urban Space Radio, Франківськ, партнери з Huțulii din România – фундація українських гуцулів у Румунії, спрямована на підтримання та збереження культурної спадщини гуцулів у Румунії. «У нашій галереї знайдеш матеріали про гуцульський театр, створений Гнатом Хоткевичем, якому у 2010 виповнилося 100 років. Познайомимо з самобутньою мисткинею — Параскою Плиткою-Горицвіт. У нашому Інстаграм опублікували відео (https://bit.ly/3rB3Gcn), де чути голос Параски, який взято з фільму Павла Фаренюка «Світ Параски Горицвіт». Вона зуміла створити власний світ й дозволяла односельчанам занурюватися у нього та доповнювати. Закохувати. Чи може так звучати ще одна ціль проєкту? Впевнені, що так!» – інтригують автори.

Проєкт відбувся завдяки грантовій підтримці від Європейського Союзу за програмою House of Europe.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Медбро
Врачей материально заинтересовали в приписках о коронавирусе.
Минчане
В Беларуси новые правила : при виде мусора каждый обязан нагнуться,снять штаны и раздвинуть булки.
Пубертат
Это у вас в кыйиви гдержавовсмартфоне а на местах оттоманско-австрийско-российская сонная империя.
Мид
Все должны Украине-она никому ничего не должна. Вот это позиция.
гость
разница в коммерческой стоимости индийской, китайской, европейской и российской вакцины в баксах: астразенека - 2$ по Европе без доставки, индийская 5$ самовывоз, джонсон^2 - 20$ c доставкой, российская 20$ без транспортных расходов, китайская 29$ с гумм.доставкой, пфайзер 39$ полный фарш, модерна 40$ без доставки или 70$ всё включено. Есть ещё супер вакцина из Тайваня от Медиген ценой от 100$ и выше, - но там учёные упёрлись в золотистых хомячков, у которых оказалась зверская восприимчивость к ковиду и какая-то неправильная иммунная реакция на вакцину. Поэтому, все стобаксовые вакцины Медигена уходят в хомячков, а не для людей. Аж завидно.
СВОБОДНАЯ УКРАИНА
а почему унажают урсулу. гендерное равенство а тут крику что кому-то не уступили место??? что гендерное равенсво хорошо пока собственную жопу не усадила и ту вспомнили что она женщина)))) равенство так равенство а то стуло не дали это трагедия а двери придержали это сексизм. как говорят за что боролись на то и напоролись, кушайте не обожритесь.
е
Рада в полном составе с президентом и его семейством во главе пусть идет воюет... Им полезно для здоровья в отличии от остального населения, кроме Елены, ей в радость будет во славу Америки сдохнуть...