В Україні відкрили перший пам’ятник жертвам єврейських погромів
Обществоwww.unian.ua30 июня 2020

В Україні відкрили перший пам’ятник жертвам єврейських погромів

Меморіал урочисто відкрили на території колишнього єврейського кладовища. 30 червня у місті Тетіїв на Київщині було відкрито перший в Україні меморіал жертвам єврейських погромів періоду Громадянської війни 1918-1920 років. У березні 1920 року в містечку було знищено близько 4000 євреїв. Підкреслимо, що йдеться саме про жертв погромів, а не Голокосту. Таких пам’ятних знаків в Україні є чимало, зокрема, є й у Тетієві. А ось пам'ять жертв погромів в Україні вшанували вперше. Ідея створення меморіалу належить заступниці міського голови Тетієва Олені Коцерубі. Реалізовано проект було за підтримки мера міста Романа Майструка та голови громадської організації «Єдина громада – єдина мета» Олександра Коцеруби, чоловіка Олени. Меморіал урочисто відкрили на території колишнього єврейського кладовища. «Вперше про єврейську історію міста я почув від своєї заступниці Олени Коцеруби, - каже мер Тетієва. – Архівні документи шокували: сто років тому місто було фактично знищене у погромі. Шок змішався зі здивуванням, адже досі у Тетієві не було навіть таблички зі згадуванням тих жахливих подій». Під час Громадянської війни у єврейських погромах загинуло близько 200 тисяч людей. Свого часу Тетіїв був єврейським містечком – понад 80% мешканців були євреями. Але вже багато років євреїв у місті нема взагалі. Жахливий погром у березні 1920 року, який вчинив загін отамана Оверка Куравського, знищив три чверті тодішньої громади – 4000 осіб.  «Коли ми будували меморіал, навколо крутилось багато дітей, — наголосив Роман Майструк. – Їм дійсно цікава ця історія. І якщо ці діти не просто прочитають надписи на пам’ятнику, а зроблять висновки, то не все ще втрачено в нашому місті».

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Комитет МОРАЛИ
Ха ха ха ха. Кредиты. Господи чуть не лопнул от смеха. Украл Лирик Тимошенко и Ермаком Походу и гос-жа РОЖКОВА с Зеленским. Да и МВФ. Кредиты - смешно - за кредитами в ВМФ. Вы Мендель поздравьте, Наследника Гетьмана Голобородько вынашивает. ХА ХА ХА ХА. ЦИРК
Комитет МОРАЛИ
Ха ха ха Голобородько. Походу парень левачит. Ха ха ха. Выборы. У него семейный статус - ШВЕД. Ха ха ха.
Игбун Хохлов
Кто-то еще сомневается, что укры - дебилы? Китай поделите, придурки хохлатые)))
Игбун Хохлов
То е дэкоммунизация. Долой наследие тирана Сталина!
Кулеба вставай
Интересно, выразит ли протест МИД Украины адвокату Трампа за публикацию карты Украины без Крыма или пробежит между капелек))) Кулеба вставай, зрадник ссыкотный)))
гость
"ци рукы нычого не кралы, це все кумэ падлюко!"
АНАКОНДЫЧА ВСПОМНИТЕ
СВЕРГАЛИ АНАКОНДЫЧА? ПЛОХО ЖИЛОСЬ? РАСПЛАЧИВАЙТЕСЬ! ИЛИ ОПЯТЬ - РОССИЯ ВИНОВАТА? ДОНБАСС ЭТО ВАШЕ БУДУЩЕЕ ЖИТЬЁ - БЫТЬЁ - НЫТЬЁ ВИДЕЛ ЕЩЁ В 2014! А ХАРЬКОВУ МАЙДАНУТОЕ ОТРЕБЬЕ МИЛЕЕ ОКАЗАЛОСЬ! ИЖЬТЭ! СМАЧНОГО!