Ковельському екс-нардепу Мартиненку НАБУ дозволило ознайомитися з матеріалами справи

13.01.2018 15:26 kowel.rayon.in.ua
Національне антикорупційне бюро відкрило для ковельського екс-нардепа Миколи Мартиненката його захисників доступ до матеріалів кримінального провадження за фактами заволодіння коштами ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» та ДП «НАЕК «Енергоатом».

Про це повідомляє «Українська Правда» з посиланням на прес-службу НАБУ.

Зазначається, що відповідний дозвіл від детективів Мартиненко отримав 9 січня 2018 року за дорученням прокурора САП.

Наразі йому інкримінується ряд статей Кримінального кодексу, серед яких:

ч.3 ст.27, ч.5 ст.191 КК України («Організація заволодіння організованою групою чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі»);ч.1 ст.255 КК України («Створення злочинної організації з метою вчинення особливо тяжких злочинів, керівництві такою організацією, участі у ній та у злочинах, вчинюваних такою організацією»);ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.5 ст.191 КК України («Організація заволодіння злочинною організацією чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем, вчиненого в особливо великому розмірі») та ч.3 ст.27, ч.4 ст.28, ч.3 ст.209 КК України («Організація легалізації (відмивання) злочинною організацією доходів, одержаних злочинним шляхом, вчиненою в особливо великому розмірі»).За даними слідства, ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат» уклало контракт на постачання уранового концентрату із компанією-посередником, підконтрольною колишньому ковельському народному депутату, екс-голові комітету Верховної Ради з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки.

Урановий концентрат поставлявся напряму від ТОВ «Степногірський гірничо-хімічний комбінат» (Казахстан), однак через компанію-посередника, внаслідок чого товар було поставлено за завищеною ціною, що призвело до завдання збитків державі у розмірі 17,28 млн доларів США.

Отримані кошти посередник переводив на рахунки інших компаній. Частина цих коштів надійшла на рахунки британської компанії з фактичною адресою у Москві (РФ), частина – на рахунки компанії-посередника, задіяної у завданні збитків іншому держпідприємству – ПАТ «Об’єднана гірничо-хімічна компанія», частина – була виведена через офшорні компанії, за даними слідства, підконтрольні екс-заступнику гендиректора ДП «СхідГЗК».
«Під час досудового розслідування детективи Національного бюро здобули докази, які вказують на те, що у подальшому кошти використовувалися в інтересах та на особисті потреби підозрюваних, у тому числі і на оплату послуг адвокатів в іншому кримінальному провадженні, медичні послуги, навчання та оренду квартир їхніх дітей», – сказано у заяві.

Повідомляється також, що серед інших підозрюваних у провадженні – чинні керівники ДП «СхідГЗК», Державного концерну «Ядерне паливо», НАК «Нафтогаз «України», ПАТ «Об'єднана гірничо-хімічна компанія» та структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом».
Раніше САП і НАБУ повідомили екс-депутату від «Народного фронту Миколі Мартиненку остаточну підозру, після чого суд заарештував майно Мартиненка. Як відомо, 20 квітня 2017 року детективи НАБУ та прокурори САП затримали екс-голову комітету парламенту з питань паливно-енергетичного комплексу, екс-нардепа Миколу Мартиненка.

Його затримали в рамках розслідування за фактом розкрадання коштів ДП СхідГЗК при закупівлі уранового концентрату.

За даними САП, з 2013-го до 2016 року злочинна організація, у яку нібито входив Мартиненко, завдала бюджету 17,28 мільйонів доларів збитку.

Спеціалізована антикорупційна прокуратура просила суд взяти Мартиненка під варту на 60 діб з альтернативою застави у 300 мільйонів гривень. 22 квітня Солом'янський райсуд Києва відпустив Мартиненка на поруки народних депутатів з фракції «Народний фронт» та міністрів.

У жовтні Національне антикорупційне бюро під процесуальним керівництвом прокурорів САП повідомило про підозру у заволодінні майном ДП «НАЕК «Енергоатом» Мартиненку та його ймовірному спільнику, керівнику структурного підрозділу ДП «НАЕК «Енергоатом».

6 грудня Солом'янський райсуд Києва виключив серед обов'язків Миколи Мартиненка здати на зберігання паспорт для виїзду за кордон.

Комментарии

Добавить комментарий