З міськради в Закарпатті зняли прапор Угорщини: поліція порушила провадження (Відео)

14.11.2017 22:21 5.ua
Під час мирної акції 12 листопада активісти зняли угорський стяг та одразу передали його поліції. Це не завадило чільнику угорського МЗС назвати таку поведінку неприпустимою.

Закарпатська поліція розслідує інцидент з угорським прапором, який зняли із міськради у Береговому. Правоохоронці порушили кримінальне провадження за фактом хуліганства, передає "5 канал".

Інцидент стався під час мирної акції 12 листопада. Активісти зняли угорський стяг з будівлі міськради, а також із приміщень сільських рад населених пунктів Яноші та Гать, де мешкає угорська спільнота. Такі дії засудив голова Закарпатської ОДА Геннадій Москаль.

Міністр закордонних справ Угорщини назвав таку поведінку неприпустимою і висловив сподівання, що винні будуть покарані. Зазначимо, що прапор Угорщини встановили на адміністративній будівлі Берегового у 2006 році. Так тоді вирішили місцеві депутати.
"Під час ходи, деякі бійці, які воювали на сході, які пам'ятають чим закінчилося там вивішування на державних установах прапорів інших держав, звернули увагу поліції на те, що це суперечить українському законодавству. Зняли прапор і передали його поліції. Ніякої наруги, а тим більше спалення, не було", – згадує учасник акції Олег Куцин.
"Відкрите кримінальне провадження за ст.296 (хуліганство). Тобто 12 листопада, у неділю, у Берегові проходила мирна акція і її учасники зняли з міської ради прапор угорський. Вони нічого з ним не робили. Вони фактично одразу його передали поліції. Його повернули на місце. На даний момент триває перевірка за даним фактом", – відзвітувала речник ГУ НП у Закарпатській області Тетяна Щоголєва.

Комментарии

Добавить комментарий