Один танк: Навіщо США купують в України "Оплот"

13.03.2018 19:59 depo.ua
Таку звістку нещодавно повідомило видання "Оборонно-промисловий кур'єр" з посиланням на джерело в оборонно-промисловому комплексі України. Цей продаж вважають перспективним, оскільки США цілком можуть зацікавитися українськими технологіями і розпочати військово-технічне співробітництво з нашою країною. Поставка танка, який виробляє ДП "Завод ім. Малишева", буде здійснена через державну компанію спецекспортера.

Як розповіли Depo.ua власні джерела, ДП "Завод ім. Малишева" і справді продає США один танк "Оплот-М". Втім, поки що мова про жодне співробітництво не йде. США придбали танк для того, щоб провести випробування. І для України подібне співробітництво із Штатами не є дебютним. В 2003 році "Завод ім. Малишева" вже поставляв у США чотири модифікованих танки Т-80УД, які були оснащені модулями динамічного захисту "Ніж" і комплексом активного захисту серії "Дрозд". Машини були доставлені в Абердинский навчальний центр (штат Меріленд) армії США і використовувалися для випробувань і оцінок.

БМ "Оплот" є розвитком харківського Т-80УД. Той був створений в 1987 році, за 4 роки для розвалу СРСР. Причому, варто відрізняти "Оплот" від експортної версії "Оплот-М", яка поставляється Тайланду з 2011 року. Варто нагадати, що мова про контракт на понад $200 млн, який включає в себе поставку 49 танків. Був розрахований до 2014-го року, але в 2018-му Україна нарешті має завершити поставки цих танків. В ЗСУ "Оплот-М" має з'явитися не раніше 2019-го - цикл виробництва танка становить 17-19 місяців. А от звичайний "Оплот" був прийнятий на озброєння в 2000-му році, а в 2001-му 10 машин надійшли в 92 Чугуївську окрему механізовану бригаду після оплати в 2005-2006. Хоча, начальник Генштабу Віктор Муженко не так давно заявив, що до кінця 2018-го в ЗСУ буде 10 "Оплотів". Цілком можливо, що ось ці 10 звичайних модернізують.

Втім, відношення до американського інтересу це має опосередковане. США "Оплот-М" цікавий з кількох причин.

Порівняти з "Абрамсом"

Перш за все, "Оплот-М" є одним з найбільш потужних танків у світі, якщо брати вогневі характеристики.

Для знищення будь-яких цілей на сучасному полі бою він оснащений 125-мм КБА-3, що дозволять вести вогонь як артилерійськими боєприпасами, так і керованими ракетами "Комбат". Ці ракети наводяться лазерним променем. Цілі можна знищувати на відстані 5 км.

Тандемна кумулятивна частина "Комбата" забезпечує пробиття не менше 750 мм броні, чого повністю достатньо для знищення будь-якого танка в світі, включно з російським динамічним захистом "Контакт" і "Релікт". КБА-3 - українська адаптація радянської танкової гармати 2А46. Вона розроблена київським конструкторським бюро "Артилерійське озброєння".

Що цікаво, американський "Абрамс" не може похизуватися таким ракетним озброєнням. Починаючи з модифікації М1А1 на ньому встановлена 120 мм гармата М256, яка є модифікованою версією німецької Rh-120. Дальність стрільби бронебійними снарядами становить близько 4,5 км, а ефективна - близько 3 км. Наразі Сполучені Штати виробляють новий варіант снаряда М829, який може подолати розроблені Росією варіанти динамічного захисту "Контакт" і "Релікт". В "Абрамса" немає автомату заряджання. А це автоматично збільшує екіпаж з 3 до 4 чоловік. Також через це страждає швидкострільність.

Із захистом в "Оплота" також все добре - динамічний комплекс "Дуплет" (як і "Ніж") довів свою ефективність в ході численних випробувань обстрілом із застосуванням танкових снарядів калібру 125 мм, а також сучасних 120-мм західних боєприпасів.

Також "Оплот-М" в певній мірі схожий на російський Т-90, хоча в багатьох моментах кращий. Але озброєння в них подібне як за калібром гармати і можливості вести вогонь керованими ракетами, так і по скорострільності в 8 пострілів у хвилину.

Рисою екстер'єру "Оплота" є панорамний приціл командира. Розміри цього прицілу приблизно аналогічні як у "Абрамса". Але в "Абрамса" 2/3 прицілу знаходиться під бронею, а в "Оплота" - 2/3 над бронею, бо всередині немає місця. Бо башта у нього від Т-80УД. Приціл є частиною системи керування вогнем, яка має характеристики аналогічних систем, встановлених на всіх танках НАТО (огляд на 360 градусів).

Зрозуміло, що основна цікавість американців буде сконцентрована на КБА-3 і динамічному захисті українського танка. Виникає лише питання, чи використають вони нашу технологію для власних модернізацій, чи будуть використовувати українські в майбутньому.

До того ж, якщо український "Оплот-М" коштує $4,9 млн, то "Абрамс" - $7 млн. Переваги у нас є.

Комментарии

ua Гость, 07.03.2018 07:47

По всей вероятности у американцев,вдруг,прорезались национальные интересы в стране обладающей полезными ископаемыми,не пускающими в свою экономику американские компании и имеющие на вооружении танки Т-80,возможно модернизированные.Изучить слабые места,методику борьбы,Вот для чего закупают ОДИН танк.Похоже,это должны быть,судя по риторике,или Иран,или Венесуэла.Не исключены и другие варианты.

ua РомаН, 07.03.2018 05:50

Если он такой ахуенный,может Пиндосы абрамсы в топку,и все Оплот рулит, даеш оплот в каждую армию ,в Иностранный легион,бундесам , таки даже Израиль ,ну тут надо модефицировать еще, пушку немножко обрезать, в Саудовскую аравию,да что там пиздеть, и даже в Японию , пусть Владимир Владимирович,с Арматой умрет от зависти и Т-90,свои никому даже не показывает.

ru Гость, 07.03.2018 00:07

Купили для Диснейленда !!! На выставку экзотики , вроде матрешки или ангийского даблдеккера:))))

ua Гость, 06.03.2018 20:34

Старьё есть старьё.Как ты его не расхваливай.Новейшие и перспективные танковые разработки предусматривают необитаемую орудийную башню,автомат заряжания,отдельную капсулу для экипажа и прочие ноу-хау танкостроения.А восторженные слюни по поводу безнадёжно устаревшего Т-80 по имени "Оплот".Ну не знаю,может кто-то и разделит этот щенячий восторг.

Добавить комментарий