Депутати у вишиванках встановили рекорд

17.05.2018 15:17 ukurier.gov.ua
У Тернополі відбувся ювілейний фестиваль національної вишивки та костюма «Цвіт вишиванки»

Вишиті рушники, серветки, блузки, сорочки, костюми й навіть герби різних міст. Розмаїття барв, візерунків, вишивальних технік. Кажучи рядком поетеси з Тернопілля Ганни Костів-Гуски, «це вишиття для мене, мов бальзам». І не лише для мене, а й усіх, хто два дні відвідував фестиваль «Цвіт вишиванки». Його вдесяте організували в Тернополі. І головне завдання свята — популяризувати національну вишивку і вбрання.

Передусім пропагувати українську вишиванку взялися депутати усіх рівнів. І вирішили навіть встановити рекорд. Зафіксувати його приїхала керівник Національного реєстру рекордів Лана Вєтрова. Каже, що це має бути унікальний результат, адже вперше фіксують таку номінацію.

І ось народні обранці вишикувалися на сходах біля будівлі облдержадміністрації та облради на тлі величезної вишивки. З’ясувалося, що, крім депутатів з Тернопільщини, до них приєдналися колеги із Львівщини, Київщини, Черкащини. Загалом їх нарахували 350. Ця цифра й визначила рекорд у номінації «Найбільша кількість депутатів усіх рівнів у вишиванках на одній локації».Депутати усіх рівнів вийшли на рекорд. Фото автораДепутати усіх рівнів вийшли на рекорд. Фото автора

Лана Вєтрова вважає, що домоглися цього показника не лише заради рекорду. Ця акція має набагато глибший зміст: депутати від різних політичних сил об’єднуються навколо наших прадавніх українських символів, серед яких вишиванка, демонструючи національно-політичне згуртування, бо в усіх нас одна мета і мрія: єдина й неподільна Україна.

Патріотичним можна назвати й конкурс на найкращий вишитий герб України, області, району, міста, селища чи села. У ньому не було рівних учням Тернопільської ЗОШ №29, які втілили проект «Герб Тернопільщини у вишивці».Вишиті герби райцентрів Тернопільщини та Тернополя демонструє вчитель трудового навчання ЗОШ №29 Світлана Коник. Фото автораВишиті герби райцентрів Тернопільщини та Тернополя демонструє вчитель трудового навчання ЗОШ №29 Світлана Коник. Фото автора

Представили 17 вишитих гербів райцентрів області й міста Тернополя. Учитель трудового навчання цієї школи Світлана Коник розповідає: перш ніж узятися за масштабну роботу, вивчили геральдику, трактування герба кожного міста, підбирали кольорову гаму. На уроках трудового навчання у школі дівчата вивчають усі види рукоділля, про кулінарію теж не забувають. Але вишивання для них — щось особливе, сакральне, самобутнє. Тож ще вісім років тому вишили мапу Тернопільської області. Згодом реалізували творчий задум «Герб Тернопільщини у вишивці». Тепер учні прагнуть оздобити інтер’єр свого навчального закладу, тож узялися за проект «Квіти Тернопільщини у вишивці».

Ще одна переможниця фестивального конкурсу — Ганна Слівінська, лікарка, народна майстриня. Вона вишила серію робіт «Наша історія — безцінний скарб». І почала з Державного герба України. Потім із-під її умілих рук з’явилися герби Тернополя (один вишила гладдю, інший — бісером) та області. Пані Ганна створила вишиті портрети багатьох великих українців. Працюючи над портретом Байди-Вишневецького, не могла не вишити герба князів Вишневецьких. Її авторські роботи гідно оцінили члени журі конкурсу й учасники ювілейного фестивалю.Представлення міжнародного вишитого рушника єднання «Цвіт вишиванки». Фото автораПредставлення міжнародного вишитого рушника єднання «Цвіт вишиванки». Фото автора

Подією стало також представлення міжнародного вишитого рушника єднання «Цвіт вишиванки». Його довжина — 12,5 метра. На полотні мають забуяти вишивки із традиційними орнаментами всіх областей України й Автономної Республіки Крим. А ще вишиватимуть цей рушник у 25 країнах, де компактно проживають українці. Майстрині з Тернопілля вишили на ньому емблему фестивалю «Цвіт вишиванки», з’явилися й орнаменти вишивальниць з Івано-Франківської області, а також з Канади, Польщі й Німеччини. Тепер естафету прийняв Канів на Черкащині. І рушник до Шевченкового краю повезла вишивальниця, учасниця багатьох творчих проектів Віра Носенко.

Нинішнє свято було наповнене ще багатьма іншими заходами. Діяли виставка майстрів народних художніх промислів, майстер-класи, відбулося спецпогашення конверта, присвяченого ювілею фестивалю. Барвистими, яскравими, як вишиванка, були численні виступи художніх колективів і виконавців Тернополя та області.

Комментарии

cn Веселый Роджер, 17.05.2018 17:37

Помню як один хлопец грустно спивал, вот очень сейчас это к месту: «…Одягну свою вишиванку И поїду я на майдан, Там скакать буду я до ранку Як справжнісінький уебан. ТупЫй укроп, ТупЫй укроп *** Я верю шо Бандера прийде и порядок наведе, Не украинец – просто жлоб, Мене звати ТупЫй укроп! Що зробив я для Украины, «Банду Геть!» - голосно кричал, А в краине тому руины, Бо що Путин на нас напал. ТупЫй укроп, ТупЫй укроп… мене звати ТупЫй укроп…» … остальной текст найдете в Инете.

ua Гость, 17.05.2018 17:05

доставляет то, что по сути вышиванка-шаманский амулет. Любой амулет не в тему- болезни, неприятности, смерть. И ни один дикарь не знает, что одел и с какими надписями. Удачи!

ru Гость, 17.05.2018 16:45

Тернопольщина в одном ряду с Германией. А то как же Германия без вышиванки)))

ua Гость, 17.05.2018 16:00

Парад дебилов. В Киеве в этот день ебанутые особенно заметны. Одно радует - их все меньше становится год от года. Приблизительно один на 20-25 человек. Раньше, при злочинной панде, было около половины. Почему в Нигерии не проходит День пальмового листочка? Почему в Мексике нет Дня сомбреро? Почему в РФ нету Дня лаптей?

ua Пашидзе, 17.05.2018 15:30

Йопнутым нет покоя .

Добавить комментарий