Експерт розказав, жителі яких регіонів більше за всіх відпочивали в січні

13.03.2018 16:33 gazetavv.com
Падіння середньої заробітної плати в січні порівняно з останнім місяцем попереднього року відбувається завжди. Пов'язано це з високою економічною активністю наприкінці року, а також із виплатою бонусів, 13-ї заробітної плати та інших фінансових заохочень за підсумками року.

Про це на своїй сторінці у «Фейсбук» написав генеральний директор Асоціації постачальників торгівельних мереж Олексій Дорошенко.

Зниження середніх зарплат цього січня в Україні було не таким великим, як звичайно. Якщо проаналізувати останні 5 років, то це другий найкращий результат січня, тому що падіння відбулось лише на 12%. Але в 2017р. воно було ще меншим - тільки 7%. Цьогоріч можна було очікувати на кращий результат через ініціативу Уряду не переносити робочі дні. Більша кількість робочих днів позитивно вплине на річні економічні показники, у першу чергу зростання ВВП.

Логіка проста: чим більше людина працює, тим більше її заробітна плата, чим більше працює країна в цілому, тим більше ВВП. Виходячи з цього, можна зробити підсумок, що жителі Миколаївської області в січні 2018р. відпочивали більше за інших, у той час як жителі Івано-Франківщини практично не зменшували темп роботи порівняно з груднем.

За підрахунками Асоціації постачальників торговельних мереж кожен робочий день дає близько 0,3% зростання ВВП. Тому цього року практика відмови від січневих та травневих свят може дати країні додатково 1,5% ВВП. Це також позитивно позначиться на середній заробітній платі.

Регіони-лідери з падіння заробітної плати в січні 2018р. порівняно з груднем минулого: Миколаївська (-20%) та Хмельницька області (-17%), місто Київ (-17%). А лідерами з найкращими показниками заробітної плати в січні були Івано-Франківська (-4%), Дніпропетровська (-5%) та Київська області (-7%). Іванофранківці заробили на початку року лише на 4% менше, ніж у грудні 2017р.

Комментарии

Добавить комментарий