Ліки від діабету для терапії генетичної хвороби
Здоровьеnashamama.com4 дня назад

Ліки від діабету для терапії генетичної хвороби

рупа британських дослідників виявила, що метформін, препарат, що часто використовують для лікування діабету 2 типу, може успішно зменшити симптоми, пов'язані з комплексом туберозного склерозу (TSC), рідкісного генетичного захворювання.

У дослідження набрали 51 пацієнта з TSC, яким випадковим чином призначили плацебо або метформін на рік в дозуванні, що дорівнює тій, що призначається при діабеті 2 типу. TSC - це генетичне захворювання, що характеризується розвитком доброякісних пухлин через втрату інгібіторної регуляції внутрішньоклітинного шляху зростання mTOR.

Протягом усього дослідження група вчених хотіла з'ясувати, чи може метформін, який пригнічує шлях mTOR, обмежувати зростання пухлини і епілепсію, пов'язану з TSC. У всіх пацієнтів, які брали участь в дослідженні, були пухлини нирок. З 51 учасника, 27 пацієнтів мали пухлини головного мозку, а у 21 людини були часті напади епілепсії.

Протягом року команда виявила зменшення пухлин мозку на 21% у тих, хто приймав метформін, в порівнянні зі збільшенням об'єму пухлини на 3% у тих, хто приймав плацебо. У пацієнтів з епілепсією, які приймають метформін, частота нападів знизилася на 44%, в порівнянні з падінням всього на 3% для тих, хто приймав плацебо

Написать комментарий