Всі чоловіки — дальтоніки

13.11.2017 17:58 dobryjlikar.com
Хоча класичний дальтонізм трапляється не більше ніж у 10% чоловіків, майже всі з них неправильно сприймають кольори. Як правило, такі порушення обумовлені геном, відповідальним за сприйняття червоної частини спектра, пише neboley.com.

Цей ген, що розташований в X-хромосомі, носить назву OPN1LW (opsin 1, long-wave-sensitive) і кодує пігмент, чутливий до довгохвильового світла.

Як з'ясували Брайан Вереллі і Сара Тишков з Державного університету Арізони (США), у цього гена є більше 80 різновидів. Це в три рази більше, ніж у інших генів людини. За даними дослідників, сприйняття червоної частини спектра у чоловіків здатні порушити навіть деякі з нормальних варіантів OPN1LW. Для жінок це не характерно, оскільки у них є дві копії такого гена -- батьківська і материнська, які компенсують дефекти одне одного.

Чоловіки ж мають лише материнську копію, і тому часто невірно бачать червоний колір. Тепер зрозуміло, чому жінка розрізняє малиновий, бордовий і червоний, а для чоловіка ці кольори здаються однаково ”червоними”.

Комментарии

us Гость, 14.11.2017 00:24

Интересно, и как же они тогда объясняют тот факт, что стоя на светофоре, большая часть женщин не отличает красный от зелёного:?)

ru Гость, 13.11.2017 22:40

В университете аризоны хорошенько курнули и поплыли и изображения и краски...,.

ua Вася, 26.09.2017 19:29

Бред

Добавить комментарий

АВТОРСКИЕ СТАТЬИ