Як правильно читати дитині, щоб зацікавити її книжкою

22.11.2017 09:57 nashamama.com
1. Приберіть іграшки, які можуть відвернути дитини, і вимкніть комп'ютер з телевізором, щоб читати дитині в спокійній обстановці.

2. Виразно і емоційно декламуйте, ретельно промовляючи всі звуки, говорите нижче, вище, швидше і повільніше, щоб зацікавити малюка.

3. В процесі читання розглядайте картинки, попросіть малюка описати, що він бачить. Похваліть його за розповідь, підкажіть нове підходяще слово. Такі заняття збагатять словниковий запас дитини, розвинуть його фантазію, розширять кругозір і до того ж зблизять вас з ним.

4. Для малюків купуйте міцні і барвисті книжки. Картинки повинні бути великими, з невеликою кількістю деталей. Наприклад, зараз у продажу багато тематичних книжок для дітей. Вони допомагають пізнавати навколишній світ. Як називаються тварини і їх дітки, де у них очі, а де хвіст, ноги і ніс, батьки розповідають своїм крихітка за спеціальними картками або книжкам. Такі книжечки робляться з дуже міцного і твердого картону, куточки сторінок закруглені, щоб малюк не міг поранитися.

5. Перетворіть читання в приємний для малюка ритуал. Наприклад, можна це робити перед сном - завжди в один і той же час.

6. Не лінуйтеся читати малюку одне і те ж по кілька разів, якщо він про це просить. Використовуйте любов дітей до повторенням, щоб вчити напам'ять вірші і історії.

7. Для розвитку мови найменшим корисно читати книжки, в яких повторюються слова і окремі склади. Такі дитячі примовки і пісеньки стимулюють малюка повторювати за вами почуте, і, таким чином, вчать його говорити.

8. Не потрібно боятися текстів з незнайомими дитині словами - це допоможе розширити словниковий запас і здорово прискорить розвиток мови. На сайті Наша мама ви знайдете завжди цікаві та корисні новини для матусь та дітей.

Комментарии

Добавить комментарий