Экономикаwww.seeds.org.ua5 авг.

3,8 тис. власників землі в Україні вже скористались правом продажу

nk_hauz/l3sVVcM7R.jpeg

Ринок землі в Україні набирає обертів. Лише за останні чотири дні було підписано близько 900 угод з купівлі-продажу ділянок. Загалом же з того часу, як в Україні легалізували торгівлю землями сільськогосподарського призначення (з 1 липня поточного року), було продано 3792 ділянок.

“Станом на сьогодні (4 серпня) укладено 3792 угоди в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4403 нотаріусів. Всього заяв – 4931, із них погоджено 4324, в черзі на розгляд – 38, відмову отримали 569. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – повідомляють у Міністерстві аграрної політики та продовольства.

За минулий місяць було укладено близько 2,9 угод з купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення на загальну суму близько 210 млн гривень. Виходячи з цих показників, опублікованих профільним міністерством, середня вартість гектара сьогодні складає близько 40 тис. гривень. Найбільше угод було укладено в Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях, але продажі активізувалися і в інших регіонах.

Наразі землю мають право купувати лише фізичні особи. Передбачається, що за три роки, коли змогу придбати ділянки матимуть юридичні особи, вартість землі зросте на 50%.

Відкриття ринку землі викликало масштабну дискусію в Україні. Успіх реформи залежить від обраної стратегії та державних інституцій. Про позитивний та негативний досвід відкриття ринку землі – дивіться у відео:

💬 Последние комментарии
-------
дорогу зелёной энергетике!
Каменяр
Я звертаю увагу на брехню, яка ллється від кремлівських пропагандистів і ідеологів РУССКОГО МИРА.
Елена
Кто о чём,а Роджер о спирте,хе.и сраках,хе,за скрыньку молчит,заховав.
ера
луна...привет...не скатывайся до "шеплал"....бабушка моя рассказывала, что в 42-м...двух наших родственников немцы расстреляли...благодаря Вот ...таким..."вяселым" шептунам...БУДЬ ЗДОРОВА....и НЕ ОБИЖАЙСЯ...я тебе плохого не желаю...
Елена
Видно как ты любил свою страну,видно стазу ,потому я тебя так и люблю, металлорежущих, металлообрабатывающие станки производил ,один из лидеров был, самолётов сотни в год, кораблей разных тонажностей ,ну только супертанкеры не делал, карьерное оборудование, построил кучу атомных блоков, АвтоВАЗ хоть и мало ,но поставлял за рубеж и запомни падаль ,гнида йобанная всё,весь цикл производства был отечественным, ну кроме электроники, электроника местами была импортной.а по твоему только галоши,и ты хочешь втянуть нас обратно,в то доно о котором ты говоришь, козлоослик видит бог я когда нибудь тебя ,в случае войны,пристрелю как бешеную собаку,если будет война повторю.
Восток
Найкращiй армii у свiтi треба допомагати. Нашёл дураков, адвокат.
Гость
Опять еврей.