Экономикаwww.seeds.org.uaAug 5

3,8 тис. власників землі в Україні вже скористались правом продажу

nk_hauz/l3sVVcM7R.jpeg

Ринок землі в Україні набирає обертів. Лише за останні чотири дні було підписано близько 900 угод з купівлі-продажу ділянок. Загалом же з того часу, як в Україні легалізували торгівлю землями сільськогосподарського призначення (з 1 липня поточного року), було продано 3792 ділянок.

“Станом на сьогодні (4 серпня) укладено 3792 угоди в рамках ринку землі. Подали заяви для отримання доступу до Державного земельного кадастру 4403 нотаріусів. Всього заяв – 4931, із них погоджено 4324, в черзі на розгляд – 38, відмову отримали 569. Нотаріуси з Державним земельним кадастром працюють у штатному режимі”, – повідомляють у Міністерстві аграрної політики та продовольства.

За минулий місяць було укладено близько 2,9 угод з купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення на загальну суму близько 210 млн гривень. Виходячи з цих показників, опублікованих профільним міністерством, середня вартість гектара сьогодні складає близько 40 тис. гривень. Найбільше угод було укладено в Полтавській, Тернопільській та Кіровоградській областях, але продажі активізувалися і в інших регіонах.

Наразі землю мають право купувати лише фізичні особи. Передбачається, що за три роки, коли змогу придбати ділянки матимуть юридичні особи, вартість землі зросте на 50%.

Відкриття ринку землі викликало масштабну дискусію в Україні. Успіх реформи залежить від обраної стратегії та державних інституцій. Про позитивний та негативний досвід відкриття ринку землі – дивіться у відео:

💬 Последние комментарии
е
Т.е. по твоему дешевле покупать не напрямую у продавца, а через кучу прокладок ??? Это такая свидомая математика???
е
Ах вырвалось??? Только в мой адрес маты звучали не менее десятка раз и только за то что мнение другое и требовал пояснить ТВОИ собственные утверждения... Шо опять склероз, тупое ты существо??? Как ты к людям , так и они к тебе, но до тебя недоумка это не доходит( тоже кстати ТВОИ слова)... Как научишься отвечать за свои слова, вот тогда и говорить с тобой будут иначе, трепло брехливое...
олег
ужос, какой "представитель Бухареста"?! О времена! О нравы!
Елена
Я знаю цену, причём тут это,я не за неё.
Антиелена
Не, ну фееричная дура Ленка-пенка!!! Ты с калькулятором совсем не дружишь? Ну вот нахрен ты это пишешь?
Газик Эвтаназик
Есть куда ещё стремиться.
Елена
Хе,то не Россия не продаёт,а Украина не покупает напрямую,чуешь разницу?