Законопроєкт про підвищення податків досі не підписаний. 

Ярослав Железняк

Підвищення ПДВ могло б зібрати до державного бюджету ту саму суму, яку влада розраховує отримати за рахунок підвищення податків для бізнесу та збільшення військового збору. Ухвалений закон вносить зміни «заднім числом» і створює колізії, сказав у програмі «Дорослий погляд» на LB live народний депутат, перший заступник голови Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Ярослав Железняк.

За його словами, з ухваленням цього законопроєкту поспішали, аби його якомога швидше підписав президент, чим надав би йому чинності. Але в результаті документ не підписаний вже понад 20 днів.

За словами Железняка, немає логічної відповіді, чому все ж вирішили підвищувати військовий збір, а не ПДВ.

«Мінфін, Гетьманцев, комітет, МВФ, посольства, які нам допомагають макрофінансово, бізнес-асоціації – всі були за підвищення ПДВ», – сказав нардеп.

Железняк додав, що цей законопроєкт не знищить український бізнес, але шкоди білому бізнесу може завдати.

«Зробить його ще менш конкурентоздатним порівняно з тіньовим бізнесом, або бізнесом, які платять вчорну зарплату», – сказав нардеп.

Він додав, що це підвищення податків на зарплати призведе до ще більшої тінізації. 

  • 10 жовтня Верховна Рада ухвалила законопроєкт про підвищення податків. З 1 жовтня військовий збір на зарплати всіх фізичних осіб (зокрема тих, хто працює в режимі «Дія.Сіті») зросте з 1,5% до 5%. Це означає, що доходи громадян оподатковуватимуться ретроспективно. З 1 січня 2025 військовий збір на інші доходи громадян (крім зарплат) збільшиться з 1,5% до 5%. Для ФОПів 1, 2 та 4 груп військовий збір становитиме 10% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 число звітного місяця. Зараз це 800 грн на місяць. ФОПи 3 групи сплачуватимуть 1% від доходу у вигляді військового збору.

Підвищення податків в Україні

  • Цього року Україні не вистачає для фінансування армії 500 млрд гривень. Отримати ці кошти від міжнародних партнерів не можна, тож вирішили підвищити податки. У липні уряд запропонував відповідний законопроєкт. Профільний комітет розробив альтернативний на основі пропозицій уряду, але для його ухвалення забракло двох голосів.
  • Документ виносили на повторне перше читання, і, зрештою, проголосували в першому читанні. 
  • Загалом для пошуку додаткових надходжень до бюджету, за словами прем’єр-міністра, розробили чотири кроки. Один з них – так зване економічне бронювання, або, як це назвали в уряді, принцип «воюй або працюй». 
  • Міністр фінансів Сергій Марченко говорив, що підвищення податків вплине на бізнес, але всі інші можливості держава вже вичерпала. 

lb.ua

Раздел

Экономика,

Обновлено: 7 ноября 2024