Водночас уряд України розраховує на старт роботи фонду відбудови зі США протягом тижнів.

перший заступник міністра економіки Олексій Соболєв

Перший заступник міністра економіки Олексій Соболєв повідомив, що США розглядають можливість формування своєї частки в Американсько-Українському інвестиційному фонді відбудови, який планується запустити протягом тижнів, як шляхом грошових внесків, так і шляхом врахування вартості поставленої Україні військової допомоги, передає Інтерфакс-Україна.

“Обидва механізми розглядаються – коштами та військовою допомогою. Розраховуємо, що обидва механізми запрацюють цього року“, – сказав Соболєв на пресконференції в Києві у четвер.

Соболєв підтвердив, що на першому етапі роботи Фонду розрахунок переважно на внески американської сторони, бо за спільними з Мінфіном розрахунками, якби такий Фонд був створений 2019 року, то до сьогоднішнього моменту реальні внески в нього з українського боку за рахунок надходження 50% доходів від нових та “сплячих” ліцензій, а також 50% ренти від них склали би лише близько 3 млрд грн.

Підписуйтесь на наш Youtube канал

Водночас заступник міністра економіки – торговий представник Тарас Качка уточнив, що угода з американськими партнерами побудована таким чином, що в якості першого внеску української сторони зараховується майбутній грошовий потік від України у вигляді 50% доходів від ліцензій та ренти.

Угода про мінерали. Що підписали у Вашингтоні і чи ратифікує документ парламент?

Зі свого боку, перша віцепрем’єр – міністр економіки Юлія Свириденко повідомила, що Американсько-Український інвестиційний фонд відбудови у разі ратифікації Верховною Радою у четвер відповідної міжурядової угоди, на яку розраховують в Кабінеті міністрів, запрацює протягом тижнів. 

Сподіваємося, що Фонд повноцінно запрацює протягом кількох тижнів“, – сказала вона на пресконференції.

За її словами, для запуску фонду потрібно допрацювати на технічному рівні щонайменше дві угоди, “які вже не будуть потребувати ані підпису з боку представників уряду, ані ратифікації Верховній Раді”.

“Тому нам дуже важливо, щоб сьогодні парламентарі підтримали цю угоду, щоб ми змогли працювати вже безпосередньо над запуском самого фонду”, – підкреслила перша віцепрем’єр.

Як пояснив заступник міністра – торговий представник України Тарас Качка, першочерговий внесок для того, щоб фонд став операційно спроможним, внесе Міжнародна фінансова корпорація розвитку США (Development Finance Corporation, DFC).

lb.ua

Categorized in:

Экономика,

Last Update: 8 мая 2025