Экономикаaspekty.net20 июн.

Аграрії попередили про зростання цін на продукти

nk_hauz/-madtky5bdvjgrq3raks.jpg

Вартість продуктів в Україні істотно зросте, якщо регулятор введе мита на імпорт дизпалива і зрідженого газу, заявляють у спілці.

Працівники аграрного сектора звернулися до президента Володимира Зеленського із закликом не допустити введення мита на імпортне дизпаливо і зріджений газ. Звернення до Президента опубліковано на сайті Аграрної спілки України.

За їхніми словами, через підвищення мит аграрії додатково витратять майже 2 млрд грн, що спричинить за собою зростання вартості продуктів харчування.

«У разі прийняття рішення про введення мита, нам доведеться для збору врожаю купувати дизель за завищеними цінами вже зараз. Це призведе до подорожчання собівартості вирощеної сільгосппродукції. Додаткові витрати аграріїв на дизпаливо можуть зрости до 1,9 млрд грн. Відповідно, вартість сільгосппродукції підвищиться, але продавати її за цінами, вищими від світових, аграрії не зможуть, тому будуть нести збитки», — йдеться в заяві.

У спілці також відзначили, що і без мит на паливо ціни на продукти можуть зрости через кризу і посуху.

Аграрії нагадують, що минулого року після подібного введення мит на дизель та скраплений газ всі постачальники підняли ціни на ці види палива.

Відзначимо, підвищення мит на дані види палива ініціювали Укрнафта, Укртатнафта і Укргазвидобування. Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Міністерстві розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства України повинна прийняти рішення на цьому тижні.

💬 Последние комментарии