Аграрії закликають адаптувати радянські підходи до сезонних робіт в агросекторі

12.07.2018 22:28 agroreview.com
ВАФ пропонує розширити перелік сезонних робіт за рахунок виробництва основних сільськогосподарських культур.

Громадська спілка «Всеукраїнський аграрний форум» від імені своїх членів звернулася до Міністра аграрної політики та продовольства України з пропозицією щодо необхідності удосконалення нормативно-правового регулювання в сфері сезонних робіт і сезонних галузей. Зокрема, було напрацьовано проект постанови Кабінету Міністрів України «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 28 березня 1997 р. №278 «Список сезонних робіт і сезонних галузей».

Відповідно до п. 1 Указу Президії ВР СРСР «Про умови праці робітників і службовців, зайнятих на сезонних роботах» від 24. 09. 1974 р. №310-I, сезонними вважаються роботи, які внаслідок природних і кліматичних умов виконуються не цілий рік, а протягом певного періоду (сезону), що не перевищує шести місяців.

«До даного переліку включено не всі види сільськогосподарських робіт, які фактично є сезонними, - йдеться у листі. – Так, вегетаційний період основних сільськогосподарських культур, залежно від сорту та кліматичних умов, в середньому становить: для ярої пшениці – 85-110 днів; для ярого ячменю – 60-110 днів; для вівса – 95-120 днів; для проса – 70-90 днів; для гречки 70-90 днів; для сорго – 90-115 днів; для кукурудзи – 90-140 днів; для сої – 120-150 днів; для соняшнику – 120-140 днів. Як видно, виробничий період для основних сільськогосподарських культур не перевищує шести місяців, навіть з урахуванням робіт по підготовці ґрунту та збиранню і доробці урожаю».

У ВАФ просять Міністерство аграрної політики та продовольства України ініціювати процедуру погодження зазначеного проекту постанови міністерствами, а також забезпечити його подальше внесення на розгляд Уряду.

Комментарии

ru Zр, 13.07.2018 03:38

Когда я был студентом в начале 60-х,нас отправляли на тогдашние сезонные работы - уборку кукурузы. Массово приезжали туда же и галицийцы,работавшие "за кукурузу",получавшие натуроплату,- "качанисту". В прошлом веке Джон Стейнбек описал подобную практику в США,когда не имеющих "ни кола,ни двора",ни земли обездоленных сезонников перевозили из штата в штат. Похоже,что и наши латифундисты со своим лобби в Раде и правительстве стараются лишить земельных наделов всех селян и превратить их в обездоленных сезонников,в сельскую бедноту..

Добавить комментарий

АВТОРСКИЕ СТАТЬИ