Аграріїв попередили про небезпеку атаки гризунів на посіви озимини, названі регіони ризику

15.03.2019 22:37 agronews.ua
Держпродспоживслужба оприлюднила результати моніторингу поширення та шкодочинності гризунів у посівах озимих культур, багаторічних травах та садах.

Полісся. Протягом звітного періоду танення снігового покриву, різкі коливання температур, що призвели до утворення льодової кірки, негативно вплинули на життєдіяльність мишоподібних гризунів. Активного розмноження і шкідливості не відмічається. Чисельність жилих колоній на гектарі в посівах озимини Закарпатської, Івано-Франківської, Житомирської, Львівської, Чернігівської областей становить 1-3, які здебільшого розміщені по краях полів. В межах колоній ступінь пошкодження рослин озимих культур переважно слабкий.

Лісостеп. На більшості площ озимих зернових та ріпаку зберігається допорогова (1-2 жилих колоній) чисельність гризунів. Скрізь у багаторічних травах мають місце 2-5 жилих колоній на гектарі. Спостерігається стабілізація чисельності гризунів через періодичне затоплення талими водами жилих нір (Київська, Хмельницька обл.).

Степ. Підвищення температури повітря у денні години зумовили танення снігу, що в свою чергу призвело до затоплення нір гризунів, загибель яких становить 15-50% (Кіровоградська, Луганська, Миколаївська, Одеська, ін. обл.). На 8-20, максимум 50% обстежених площ озимих зернових та ріпаку зберігається 1-3 жилих колоній. На посівах багаторічних трав, в садах виявляють 3-8 жилих колоній на гектар, в колонії по 4-8 жилих нір. В південних районах за потепління відмічається незначна активізація мишей.

Надалі розвиток мишоподібних гризунів залежатимуть від погодно кліматичних умов, сприятливе поєднання яких зумовлюватиме збільшення чисельності та шкідливості ссавців.

«За середньодобової температури плюс 5°С відновиться розмноження та переселення гризунів у посіви озимих зі скирт соломи, інших стацій. Для попередження пошкодження посівів озимини обмеження чисельності гризунів здійснюється через затруєння нір дозволеними до використання родентицидами», — повідомляють в Держпродспоживслужбі.

Комментарии

fr дед, 16.03.2019 07:55

такие признаки всегда перед началом голодомора

Добавить комментарий

СВЕЖИЕ КОММЕНТАРИИ