Экономикаsuperagronom.com17 мар.

Аграріїв попереджають про небезпечний вплив сумішей ЗЗР на корисних комах

З метою оцінки шкідливості впливу пестицидів на корисних науковці оцінили ризики поєднання окремих діючих речовин та їх вплив на ентомофауну.

Автори сподіваються, що ця робота вплине на науку і практику оцінки ризику пестицидів, і буде стимулювати агровиробників до більш комплексного підходу у вирішенні проблем. Нагадаємо, тіаклоприд належить до класу інсектицидів, відомих як хлорнікотинілів або неонікотиноїди. Три інших неонікотіноїдних інсектициди (імідаклоприд, клотіанідін і тіаметоксам) були нещодавно заборонені для застосування у відкритому ґрунті в усіх державах-членах ЄС. Ймовірно, заборона призведе до збільшення використання решти дозволених неонікотиноїдів, таких як тіаклоприд, що збільшить потребу у вивченні його потенційного впливу на нецільові організми і агроекосистеми в цілому.Традиційна практика в сільському господарстві зазвичай включає одночасне застосування різних синтетичних пестицидів у формі резервуарної суміші для захисту агрокультур. Однак, сучасні стандартні методи оцінки ризику пестицидів для корисної ентомофауни вивчають тільки вплив окремих препаратів, а не їх сумішей. Використовуючи в якості об’єкта перетинчастокрилих паразитуючу осу Aphelinus abdominalis, група дослідників продемонструвала посилений ефект обробки низькоконцентрованим інсектицидом (тіаклоприд) в поєднанні з різними концентраціями фунгіциду (тебуконазолу). Робота дослідників підкреслює потенційний негативний вплив такої суміші на осу, що у разі поєднання цих двох сполук призводить до її паралічу. Причому токсичність інсектицидів, як правило, зростає в міру збільшення концентрації фунгіциду в комбінації. Обидві ці сполуки зазвичай змішуються в резервуарах і застосовуються на багатьох культурах. «Один фунгіцид тебуконазол, мабуть, не впливав би на популяції паразитичних ос, але спільне застосування з тіаклопридом посилювало і без того токсичну дію цього інсектициду. Те, як ці сполуки діють разом, досі не зовсім зрозуміло», — говорять вчені.

💬 Последние комментарии
макс
Олимпиада в Китае пройдёт с 4 по 20 февраля. В это время Китай не будет захватывать Тайвань, чтоб не испортить себе праздник. Конечно, праздник ему могут попытаться испортить США, как они уже неоднократно делали (одно только 08.08.08 чего стоит). Но я думаю, китайцы тогда плюнут и совместят праздник с расстрелами. А РФ будет брать Украину синхронно с Тайванем.
Елена
Где тут Россия придурок?
ера
моя бабушка...таких вяселых называла...ФетюкЪ
Елена
За 200 тысяч бурятов я не писала.
Елена
Насчёт правдивости своих комментариев я писала,зартсывай если не помнишь.
Елена
Аия туда не хожу,и нациков не люблю,сто раз писала,так шта не надо.
Елена
Отчего не позвонишь мне отчего,вечер грустен и не жду я нечего,по влюблённому я городу иду , разговорчики опять с собой веду, разговорчики вопросики опять,как тебя понять ,ну как тебя понять, почему ты не звонишь мне почему,вечер грустен и не нужен никому...