Экономикаagroreview.comSep 5

Аграрний сектор гостро потребує підтримки «свого» Міністерства та Міністра

Беручи до уваги ту позицію, яку впродовж останніх років Мінагрополітики зайняло стосовно малого і середнього аграрного бізнесу, у такому вигляді дана установа справді непотрібна і навіть шкідлива для аграрного сектору. Про це йдеться в офіційному повідомленні Всеукраїнської Аграрної Ради щодо об’єднання Міністерства аграрної політики та продовольства з Міністерством розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства. "Провідні аграрні асоціації, серед яких і ВАР, постійно наголошували на неприпустимості певних ініціатив Мінагрополітики, які запроваджувались впродовж останніх років. Зокрема, несправедливого розподілу державних дотацій у 2017-2018 роках, впровадження «соєвих правок». Разом з тим, ключові законодавчі ініціативи аграріїв Міністерством підтримані не були. Приміром, законопроєкти щодо боротьби з тіньовим ринком оренди с/г земель і с/г продукції, боротьби з фальсифікацією молочної тощо. У багатьох ситуаціях відомство не те що не допомагало аграріям, а навпаки, — заважало і навіть зраджувало інтереси малого та середнього аграрного бізнесу на користь агрохолдингів, політичних популістів та корупціонерів", - йдеться у повідомленні. "Разом з тим, аграрна галузь сьогодні дає 17% ВВП та 40% валютних надходжень до України. І аграрний сектор гостро потребує підтримки «свого» Міністерства та Міністра, які б дійсно працювали на благо своєї галузі. І це доведено прикладом роботи команди нинішньої в.о. Мінагрополітики Ольги Трофімцевої, перш за все у такому важливому для аграріїв напрямку як відкриття для української с/г продукції іноземних ринків. Тому, при всій неоднозначності питання, Мінагрополітики варто було не об’єднувати з іншим Міністерством, а реформувати. Переглянути функції установи, «перезавантажити» кадри, скоротити штат, ліквідувати територіальні управління. Але зберегти", - заявляють у ВАР. "Аграрна галузь дійсно робить великий внесок у ВВП і тримає стабільним курс валюти, забезпечує зайнятість і підтримує село. Тому, гроші, які витрачаються з бюджету на утримання Мінагрополітики, при їх правильному розподілі, повернулися б сторицею. А значить, існування реформованого Міністерства аграрної політики відповідало б інтересам країни. Час розставить все на свої місця у даній ситуації. Але зараз завдання, яке стоїть перед всією аграрною спільнотою, - об’єднатись довкола просування так давно очікуваних реформ, допомогти команді Міністра розвитку економіки, торгівлі і сільського господарства, а також новому складу аграрного комітету в їх проведенні. Адже їх успіх – це наш загальний успіх, не лише аграріїв, а всієї країни", - йдеться у повідомленні.

💬 Последние комментарии
Луна -2
Привет Ро!Вчера прошлась за сахаром - самый дешевый -27 гривен Яйца десяток - 30 гривен -в одном магазине -27 гривен -ремонт кроссовок ( латочку насадить и прошить -)-49 гривен.
Луна-2
Где ты видела сахар за 23 гр 80 копеек ?литр подсолнечного масла не меньше 60 гривен .Хлеб уже писала -черный круглый -19 -80. Белый -21-гривна 80 копеек
Украинец
Всех с Великим Праздником!!!!!
лУНА - 2
И однако, как ни странно испугались..А вот нужна ли Россия или не нужна -время покажет! И ответка будет .Обязательно .Может и не сейчас но ...БУДЕТ!
УЧИТЕСЬ ГРАМОТНОМУ ПРАВОПИСАНИЮ !!!
Больные на голову авторы не читают и не понимают что написали!!! "На Закарпатии", "...получил посадку на голову", "...таемного ування". Кто автор этой галиматьи?
Весёлый Роджер
ЭЙ МУДАК, я не участвовал в прихватизации! Бо не бул у самой передовой та прогрессивной партии Свита! Ты себя там не забудь - ворюга тушённочно-портяночный!
Весёлый Роджер
Бильше точек......... Шмуля бильше...... - бо никто не поверит, шо цэ не ты, сраколиз керивничий, шо дупой нюхает цветы!