"АКОРДБАНК" ПЛАНУЄ ВИДАТИ КРЕДИТ НА 1,1 МЛРД ГРН, А БАНК "СІЧ" - НА 1,05 МЛРД ГРН
Экономикаfinbalance.com.ua28 августа 2020

"АКОРДБАНК" ПЛАНУЄ ВИДАТИ КРЕДИТ НА 1,1 МЛРД ГРН, А БАНК "СІЧ" - НА 1,05 МЛРД ГРН

За даними банку “Січ”, його наглядова рада погодила надання кредиту у формі невідновлювальної кредитної лінії під заставу майнових прав за договором банківського вкладу, який буде розміщений в банку. Сума кредиту - 1,05 млрд грн терміном 10 років, процентна ставка - 9,00% (фіксована).

За інформацією НБУ, на 01.07.2020 активи банку “Січ” становили 1,93 млрд грн.

Згідно зі звітністю банку "Січ", на 01.08.2020 його регулятивний капітал становив 210,7 млн грн, показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу (має бути не менше 10%) - 11,2%, норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7, має бути не більше 25%) - 24,2%, норматив максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов`язаними з банком особами (Н9, має бути не більше 25%) - 0%.

Крім того, за даними “Акордбанку”, 25 серпня його наглядова рада погодила рішення кредитного комітету від 21.08.2020 щодо надання клієнту-юрособі фінансування у вигляді невідновлювальної кредитної лінії з лімітом 1,1 млрд грн на строк 5 років на поповнення оборотних коштів.

За інформацією НБУ, на 01.07.2020 активи "Акордбанку" становили 3,27 млрд грн.

Згідно зі звітністю "Акордбанку", на 01.08.2020 його регулятивний капітал "Акордбанку" був 310,1 млн грн, показник достатності (адекватності) регулятивного капіталу (має бути не менше 10%) - 18,33%, норматив максимального розміру кредитного ризику на одного контрагента (Н7, має бути не більше 25%) - 17,75%, норматив максимального розміру кредитного ризику за операціями з пов`язаними з банком особами (Н9, має бути не більше 25%) - 12,43%.

Згідно з відомостями регулятора, найбільшим акціонером “Акордбанку” є Данило Волинець (70,3% акцій) - чоловік екс-міністерки фінансів Оксани Маркарової.

Найбільшими акціонерами банку "Січ" значаться Олег Баланда (55,6%) та Валерій Раздорожний (31%). У травні банк запевняв, що його акціонери припинили переговори з Денисом Горбуненком щодо його участі як інвестора в капіталі банку (у жовтні-2019 року НБУ визнав Горбуненка фактичним контролером банку "Січ"; щоправда, станом на 17.06.2020 таких даних у відомостях НБУ вже не було).

На 01.07.2020 борг "Акордбанку" перед НБУ по рефінансу становив 630 млн грн, а банку "Січ" - 204 млн грн.

31.07.2020 НБУ дав рефінанс на строк до 84 днів під 6% річних у т.ч. для "Акордбанку" на 250 млн грн, а 7 серпня - у т.ч. для банку "Січ" на 110 млн грн.

14.08.2020 регулятор виділив для 11 банків 4,75 млрд грн рефінансування під 6% на термін до 1820 днів. Крім того, три банки отримали позики на 90,6 млн грн під 6% на строк до 84 днів. Як уточнював НБУ, тоді рефінансування отримали в т.ч. Акордбанк (450 млн грн), РВС Банк (117 млн грн), Січ (14 млн грн).

Нагадаємо, “Акордбанк” був учасником аукціону Фонду держмайна з продажу готелю “Дніпро”. Цінова пропозиція банку була 999,999 млн грн.

Переможцем аукціону з пропозицією 1,11 млрд грн стало ТОВ “Смартленд”.

Як писав Finbalance, за даними РВС Банку, його наглядова рада скликає позачергові збори акціонерів банку, які мають відбутися 10 вересня. У порядку денному - в т.ч. питання надання згоди на вчинення або схвалення вчинення значного правочину щодо відкриття відновлювальної відкличної кредитної лінії ТОВ «Смартленд» та отримання забезпечення у вигляді майнових прав на грошові кошти майнового поручителя ТОВ «Газ Ком Трейд».

Згідно з проектом рішення зборів акціонерів РВС Банку, пропонується надати згоду “на вчинення банком значного правочину щодо відкриття відновлювальної відкличної кредитної лінії ТОВ «Смартленд» та отримання забезпечення у вигляді майнових прав на грошові кошти майнового поручителя ТОВ «Газ Ком Трейд» на умовах згідно Додатку 1 до цього Протоколу, на загальну суму значного правочину, яка перевищує 50% вартості активів Банку за даними останньої річної фінансової звітності” (цитата).

Згідно зі звітністю РВС Банку, на кінець 2019 року обсяг його активів становив 1,07 млрд грн (на 01.07.2020 - 1,27 млрд грн).

За даними НБУ, на 01.01.2020 99% акцій РВС Банку належали Олександру Стецюку, а 1% - Руслану Демчаку (донедавна очолював наглядову раду банку; екс-нардеп з фракції БПП, був заступником глави комітету ВР з питань фінансової політики та банківської діяльності).

Засновниками ТОВ “Смартленд” значаться Максим Терещук і ТОВ “Айс Таун”, бенефіціаром - Олексій Ігунін.

ЗМІ писали, що раніше партнером Терещука по ТОВ “Смартленд” був професійний гравець у покер Ванхапелто Петтері. Також повідомлялося про можливі зв’язки вказаної структури з представником російського грального бізнесу. На фоні цього засновник української кіберспортивної організації Natus Vincere Олександр Кохановський запевняв, що саме він разом з партнерами купив готель "Дніпро".

ТОВ «Газ Ком Трейд» - газотрейдер, його засновником значиться Олександр Кривенко. Як повідомлялося, ця структура фігурувала в кримінальному провадженні за фактом порушення законодавства групою компаній при ввезенні на митну територію України природного газу та його подальшої реалізації. ТОВ «Газ Ком Трейд» відповідні претензії заперечувало.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
гость
школьная задачка - дано 3 олигарха, у каждого по 10 шахт. Назовите, в каких случаях возникает классовая борьба? - 1. бастует одна шахта у одного олигарха, остальные 9 у этого-же буржуя на забастовку клали болт, бо кушать очень хочется; 2. бастует 10 шахт у одного олигарха, остальные 2 буржуя радостно потирают руки, т.к. убрали с рынка "национального" конкурента, и заключают контракты (из пенсильвании) на поставки угля этим же лохам на их "шахтёрскую" тэс; 3. бастует 10 у одного, и 5 у другого олигарха, шахтёры 5ти остальных делают самостийную республику и очень хотят поменять второго олигарха на третьего, бо у того шахтёрские дотации кошернее; 4. бастует 20 шахт у 2ух олигархов, третий становится суперолигархом, который играет на бирже на повышение цен и понижении акций конкурентов, скупает по дешёвке уголь у бастующих шахтёров и организует транснациональную угольную монополию, шахтёрский профсоюз разгоняется за ненадобностью "эффективному частному предпринимателю"; 5. бастует 30 шахт, 3 олигарха развязывают войнушку за передел контрактов, поставки полностью обвалены, цена угля на биржах взлетела в стратосферу, контракты покрываются контрабасом с копанок и прямым ограблением угольных колоний, буржуйские пропагандисты пишут лозунги "вся власть императору/фюреру/хорошему хлопцю/настоящему мужику", шахтёры пишут "долой буржуя, пролетарии всех стран соединяйтесь, вся власть советам", красный батька (махно, трёцкий, ... захар) подгоняет к проходной шахтоуправления броневичок; 6. никто не бастует, т.к. рынок и контракты уже давно поделены и олигархат между собой договорился за "национальную" цену угля и среднюю зряплату шахтёрам, гоняя эшелоны угля направо и налево, парочку профсоюзных "смутьянов" обвиняют в терроризме-сепаратизме и по тихому прикапывая в лесопосадке, остальных "фигурантов" угольного деребана взрывают прямо в кабинетах, или в придорожных кафешках. (подсказка: - классовая борьба идёт постоянно за классовые интересы и не зависит от количества забастовщиков и хотелок олигарха, хотя и упрощает дело мировой пролетарской революции).
Кот Матроскин
Удивительно, что на 10 лет, а не на кол.
гость
бред
ЭТО ЧТО ТО ОСОБЕННОГО
ЖАЛЬ ЧТО ЕВРОПА НЕ УСЛЫШАЛА ЭТОГО ЦЕЦАДЗЕ! ПОЛОВИНА ЕВРОПЫ СО СМЕХУ БЫ ПОМЕРЛА!
кипчак
Пока все громкие дела с обвинениями РФ не заканчиваются судами, ни одному обвинению нельзя верить.Похоже Запад испытывает порог терпимости населения и изучает возможные дозы количества и качества дезинформации, в зависимости от чего увеличивает их в своих заявлениях. Как-то не вяжется демократия и правовое государство с такими методами борьбы с оппонентами. Возникает вопрос, а на Западе народ правда считает, что обвинения без суда это правовое государство или у них проблемы лежат в другой области - свобода личной жизни, сексуальных извращений и им по барабану политика, право, война, мир и т.п.
Игбун Хохлов
Не все любят читать с экрана. Не то восприятие. Можно, конечно, распечатать, сшить, но это и долго и дорого.
Ъ
А ВЕДЬ СТРЕЛОК ОТ АВАКОВА БЫЛ . КЕРНЕС ?