Банкіри не очікують поліпшення ситуації в економіці в 2021 році
Экономикаfbc.ua02 декабря 2020

Банкіри не очікують поліпшення ситуації в економіці в 2021 році

Песимістичні оцінки щодо перспектив фінансового сектора поширилися серед українських фінансистів. Такі дані опитування від Нацбанку. Про це повідомлялося у випуску новин “Першого Ділового” телеканалу.

Відомо, що в основному представники банківських структур не очікують нічого хорошого від 2021 року. Більш того, третина респондентів вважають рівень ризику в фінсекторі України високим або дуже високим. І така оцінка залишається негативною з травня 2018 року.

При цьому, респонденти вказують на стрімке зростання ризиків стану співпраці з міжнародними фінансовими організаціями та загострення політичної і соціальної ситуації в країні.

Також, поточне опитування показало, що 91% керівників фінустанов дорікають судову і правоохоронну системи. Однак, в НБУ, посилаючись на результати опитування, переконують – частка респондентів, які мають негативні очікування, помітно зменшилася: з 71% в травні, до 48% за станом на зараз.

Нагадаємо, що заяву про переговори, які повинні початися вже в 2021 році, зробив лідер фракції «Слуга народу» у Верховній Раді України. Йдеться про те, що Україна буде намагатися домовитися про можливість провести реструктуризацію боргів перед МВФ.

Раніше повідомлялося, що 27 листопада Національний банк України надав чотирьом банкам рефінансування на термін до 84 днів на загальну суму 5,79 млрд грн під 6% річних на аукціоні по підтримці ліквідності банків.

Написать комментарий