БАНКІВСЬКА СИСТЕМА В ЛИПНІ ПОКРИЛА 89% ЗБИТКІВ ЗА ЧЕРВЕНЬ
Экономикаfinbalance.com.ua21 августа 2020

БАНКІВСЬКА СИСТЕМА В ЛИПНІ ПОКРИЛА 89% ЗБИТКІВ ЗА ЧЕРВЕНЬ

За даними НБУ, банківська система за підсумками січня-липня декларує прибуток 28,4 млрд грн (у т.ч. за липень - прибуток 4,6 млрд грн, тоді як за червень був збиток 5,2 млрд грн, за травень - прибуток 3,8 млрд грн, за квітень - прибуток 9,1 млрд грн, за І квартал - прибуток 16,1 млрд грн).

Прибуток банківського сектору за січень-липень 2019 року становив 36,7 млрд грн. Таким чином, за 7 місяців поточного року він знизився на 22,7%.

Доходи банків у січні-липні 2020 року зросли на 5,5% (до 149,1 млрд грн), у т.ч. процентні доходи скоротилися на 2,5% (до 87,5 млрд грн), комісійні доходи збільшилися на 6,8% (до 37,1 млрд грн), результат від переоцінки та від операцій купівлі-продажу зріс на 81,2% (до 19,3 млрд грн).

Витрати банків збільшилися на 15,3% (до 120,7 млрд грн), у т.ч. процентні витрати зменшилися на 9,4% (до 39,4 млрд грн), комісійні витрати зросли на 26,8% (до 12,75 млрд грн), загальні адміністративні витрати збільшилися на 10,4% (до 38,3 млрд грн), відрахування в резерви зросли втричі (до 19,1 млрд грн з 6,3 млрд грн у січні-липні 2019 року).

Нагадаємо, у першій декаді серпня НБУ прогнозував, що до кінця року банки залишаться прибутковими, попри очікуване зростання відрахувань у резерви.

Прибуток банків за квітень-червень скоротився до 7,7 млрд грн, а за І півріччя 2020 року він був на 23,4% меншим від результату за аналогічний період минулого року, і становив 23,8 млрд грн.

Як констатував регулятор, зменшення прибутку пов’язане з відрахуванням до резервів, а також зниженням попиту на банківські послуги, яке призвело до зниження комісійних доходів.

"Головним викликом для прибуткової діяльності банків надалі будуть втрати від погіршення якості кредитного портфеля, що призведе до зростання відрахування в резерви у наступні два квартали.

Процентні доходи банків не зростатимуть швидко через істотне зниження відсоткових ставок за кредитам бізнесу та сповільнення споживчого кредитування. Проте поступове відновлення попиту і зниження вартості фондування дадуть змогу більшості банків підтримувати високий рівень чистих процентних доходів. Також очікується, що після тимчасового зниження у ІІ кварталі почнуть відновлюватися комісійні доходи завдяки зростанню попиту на банківські послуги. Отже, в цілому за результатами року банківський сектор має залишитися прибутковим", - зауважував Нацбанк.

Аби сприяти проведенню ефективних реструктуризацій для боржників, що постраждали внаслідок карантинних заходів, НБУ продовжив до кінця листопада дію спрощених правил оцінки кредитного ризику.

"Таким чином Національний банк прагне створити сприятливі умови, які дозволять і банкам, і позичальникам комфортно пройти кризу. Водночас у фокусі уваги залишатиметься належна оцінка банками ризиків.

Якість проведених банками реструктуризацій буде проаналізовано НБУ на початку наступного року в межах щорічної оцінки стійкості банків", - резюмував НБУ.

Написать комментарий
Авторские статьи
Видео18 минут назад
Нагорный Карабах: Алиев просчитался? Дмитрий Джангиров | Тоска ЗЕленая. Д.Джангиров и К.Бондаренко
Экономика5 часов назад
Земельный беспорядок
Экономика7 часов назад
Доллар, таможня и жадность. Почему торговцы начали переписывать ценники и что подорожает больше всего
Геополитика8 часов назад
Зачем румынам Крым?
Политика8 часов назад
Гордость нации
Политика9 часов назад
Выступление Зеленского в ООН "о российской агрессии на Донбассе" даже не стали переводить с украинского
Политика9 часов назад
Нам воспитали целую толпу компрадоров без чувства родины
Политика10 часов назад
«Переговоры практически остановились»: чем вызвана отставка первого замглавы украинской делегации в ТКГ по Донбассу 3
Политика10 часов назад
Боязнь Лукашенко. Почему МИД Украины отказался признать президента Белоруссии нелегитимным 2