Экономикаagrotimes.ua25 февр.

Бессарабські винороби та виноградарі просять підтримки уряду

nk_hauz/-mukpfindoohayjtmein.jpg

Виноградарі та винороби одеської області звернулися до Кабінету міністрів України з листом про необхідність допомоги через кризу галузі, зумовлену посухою та ціновою політикою в державі.

Про це повідомляє Ukrainian Bessarabia. 

«Сезон 2020 роки для виноградарів і виноробів Одеської області став справжнім випробуванням», – зазначається в письмовому зверненні.

Небувалі посухи другий рік поспіль призвели до зниження обсягів врожаю –  в 5 разів менше, ніж зазвичай, а в деяких місцях – і в 10 разів.

Більшість фермерів свідчать, що лоза незрошених виноградників за останні два роки стала слабшою на 50%, через що урожай майбутніх років буде тільки зменшуватися, адже для відновлення сили виноградної лози потрібно два-три роки.

«Однією з вагомих проблем є закриття російського ринку і відсутність державної програми підтримки експорту української алкогольної продукції на альтернативних ринках», – йдеться у документі.

За словами підписантів, замість того, щоб підтримувати українського виробника, уряд приймає рішення, які викликають обурення виноробів: так, з 1 січня 2021 року в Україні введено в дію нульове мито на ввезення вина з Євросоюзу, а 26 січня набула чинності постанова Кабміну, згідно з яким мінімальна роздрібна ціна за одну одиницю алкогольної продукції, до якої прив’язана роздрібна вартість вина, зросла з 89 до 109 грн.

«Такі дії без введення адекватного компенсаційного і захисного механізму ставлять українських виноробів в нерівні умови з європейськими конкурентами і матимуть катастрофічні наслідки для галузі», – йдеться у зверненні.

💬 Последние комментарии
ну да
жидо враг и агент спец служб против (СССР) будет ездить по ушам славянам что бы те вступили в конфликт 😆
Елена
Тебя ещё не спрашивала.
Антиелена
Лучше б ты промолчала, Ленка-дура-белка-целка! Иногда это лучше чем что-нибудь да ляпнуть, но последней!
Круля вбили
А все потому что пуритане расстреливали левеллеров. Нужно наоборот.
хата НАТО с краю
Скоро Болгария Румыния, Чехия и Польша опять станут Российскими "СОЦ-СТРАНАМИ"... Путин зла не помнит - он его записывает (требует все документальные отчеты) о членах участниках предстоящего военного кризиса в Европе. Они все будут наказаны!
Германарих
Так что сия сомнительная затея обречена... Славяне, как и евреи, рассеялись и стали свободными людьми.
Каты знущаются из нас ! (Шевченко)
понаехавшие римские католики-инквизиторы убивают местное население протестантов, в тихой, мирной процветающей Северной Ирландии... Еще живы те люди, которые помнят разрушенные города, расстрелянные фасады домов, детей, играющих среди обломков... и Святую Инквизицию. Об этом «картофельном геноциде» 1845-1849 гг., который унес жизни два миллиона ирландцев, а еще три миллиона отправил искать спасения на чужбине подробно в статье «Пытка нищетой: путь «ирландского голодомора». https://versii.com/news/332211/