Без українців польський агросектор чекає колапс
Экономикаagropolit.com12 мая 2020

Без українців польський агросектор чекає колапс

Польський ринок праці залежний від трудових мігрантів з України, особливо – сезон збирання фруктів та овочів. Без них буде дуже складно зібрати врожай. Про це  розповів глава польської Асоціації переробників фруктів і овочів, власник одного з найбільших переробних підприємств у Польщі (Real SA) Анджей Гайовнічек, повідомляє «Укрінформ».

«Польща є величезним виробником продуктів харчування, одним з найбільших у Європі. Скажімо, ми найбільше в ЄС вирощуємо печериць тощо. Тож якщо працівники з України не приїдуть, це буде катастрофа. Те, що буде вирощено в полях, пропаде, оскільки не буде кому збирати», – заявив Гайовнічек в інтерв'ю Укрінформу

За його словами, у Польщі зараз потреба у "сотнях тисяч" сезонних працівниках з України.

На його думку, якщо українці через тижні у зв’язку з пандемією COVID-19 не зможуть приїхати до Польщі на початок сезону збору полуниці, то це може призвести навіть до протестів польських аграріїв.

Як відомо, у Польщі зараз перебуває до мільйона українців. З середини березня з Польщі в Україну повернулися понад 180 тис. українців. Уряд Польщі автоматично продовжив українцям термін дії віз і права перебування за безвізовим режимом на період стану епідемії COVID-19 і 30 днів після нього.

3 комментария

Написать комментарий
 • Свідомий
  12 мая 2020
  Так не пускайте. Пусть вымрут в агросекторе и наше покупают. Куда денутся.
  Ответить
 • Игбун Хохлов
  12 мая 2020
  А что, кроме племени хохлоту в мире негров уже не осталось?
  Ответить
 • ми НЕраби ми раби НЕми
  14 мая 2020
  Без українців-РАБИВ ...польський ПАН-агросектор чекає роботизации та високих тэхнологий из России Польський ПАН залежний від трудових РАБИВ з України, особливо – сезон збирання фруктів та овочів. За його словами, у Польщі зараз потреба у "сотнях тисяч" сезонних РАБИВ з України. Те, що буде вирощено в полях, пропаде, оскільки не буде кому збирати... бо НЕ ЦАРСКОЕ ЭТО ДЕЛО», – заявив пан Говнічек в інтерв'ю Укрінформу
  Ответить