Бізнес підтримав ліквідацію Зернового гарантійного фонду
Экономикаagravery.com17 февраля 2021

Бізнес підтримав ліквідацію Зернового гарантійного фонду

Минулого року ЄБА підтримала ініціативу Мінекономіки ліквідувати Гарантійний фонд виконання зобов’язань за складськими документами на зерно. 14 січня 2021 року у Верховній Раді був зареєстрований відповідний законопроєкт №4592, який передбачає скасування положень законодавства, які стосуються гарантійного фонду. Про це повідомляє прес-служба Європейської Бізнес Асоціації. «Цього тижня законопроєкт розглядатиметься в Комітеті ВРУ з питань аграрної та земельної політики. Зернова спільнота асоціації сподівається на цілковиту підтримку депутатами цієї ініціативи. Адже станом на сьогоднішній день, як зазначають представники бізнесу, гарантійний фонд створений лише на папері, а фактично він так і не почав функціонувати», — йдеться в повідомленні. Крім того, у запропонованому вигляді фонд не відповідає сучасним реаліям та очікуванням функціонування ринку зерна. Слід додати, що створення гарантійного фонду було передбачене Законом України №5493-VI від 20 листопада 2012 року. Основною метою зазначеного закону було запровадження механізму гарантування власникам складських документів відшкодування вартості зерна, якщо зерновий склад не буде в змозі повернути зерно, передане на зберігання. У зв’язку з чим, складські документи на зерно мали б стати привабливим інструментом для кредиторів і, як наслідок, здешевити кредити для малих та середніх сільгоспвиробників. «Однак додаткове значне матеріальне обтяження для зернових складів, які примусово мали стати членами фонду, призвело б до різкого зростання вартості послуг зернових складів, оскільки зернові склади закладали б у тариф найбільш можливі відрахування. Передусім, це негативно вплинуло би на отримання прибутку товаровиробників», — пояснюють у ЄБА. Отже, створення гарантійного фонду у форматі, що передбачається Законом України №5493-VI, є недоцільним та призвело б до цілого ряду негативних наслідків. Нагадаємо, науковці НААН виводять нові високоадаптивні сорти озимих зернових.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Спасибо,я думала это жена Чингачгука,хе
Елена
Луночка, всё таки шуток я вижу вы как и Е не понимаете совсем,я же много раз писала,что в моих комментариях минимум 80% это стёб, минимум,а вы так ничего и не поняли,Ера ,тоже десятый раз пишу, прекрасно это понимает,вы нет,жаль,а Роджер мерзавец.
Весёлый Роджер
Луночка привет!!! Ты опять на высоте!!! Ох и Маладца ты, ну в смысле молодица! Так него долбо.ба, так и ещё харей в него же гивно сунуть! А то добренький, блин, ворованное дарить! Странно шо гусей перестал предлагать, обнищал зовсим нищеброд наш завистливый, чую не дождется вин покращення вид своих панов, так и сдохнет пид забором, без новых эуропейских трусов!
Весёлый Роджер
ДА УЖ "е"!!! Столько пустых слов ни о чём и ни слова о ВЕЛИЧАЙШЕМ открытии Шмули - "ну так...зачем производить?...если не потребляется...Елен вам всем ...мысЛю..."подбросила".." Вот цэ 100% справжний щирый прапор! Дальше каптёрки нычого не бачит!
одесса
аваков самая большая тварь которую родил мудан! это натуральный бандит в погонах. до тех пор пока не снимут эту тварь армянскую толку не будет!
е
Что и следовало доказать.. Своё "понял" засунь себе поглубже.. Тебе Ера лекцию на тему что такое хорошо и что такое плохо не прочитала ещё? Зря.. Может не так тупить стала бы.. И палиться...
Гость
Какой газ !? Кизяки и волы ! Назад к истокам ! Вот щас сосалка Ленка с придорожной канавы нам расскажет как на неньке все классно !