Британія розширила квоти на українські товари
Экономикаaspekty.net11 октября 2020

Британія розширила квоти на українські товари

Підписана між Україною та Великою Британією угода залишає без змін кількість квотованих товарів, але розширює самі квоти. Про це повідомив заступник міністра економіки — торговий представник Тарас Качка у Facebook.

«Оскільки угода є continuity agreement, на жаль, ми зберегли ту ж логіку щодо товарів, які підлягають частковій лібералізації. Тобто, кількість товарів, щодо яких діють тарифні квоти, не змінилася. У той же час, йдеться про фактичне збільшення цих тарифних квот», — пояснив торгпред.

Качка зазначив, що самі квоти розширені на 13-20%. Наприклад, додатково введені 136,2 тис./тонн тарифної квоти на пшеницю, 100,02 тис. тонн на рік — кукурудзи, 12,04 тис. тонн у рік м’яса птиці.

При цьому умови угоди передбачають його перегляд через два роки, а переговори про оновлення почнуться вже на другий рік дії документа.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон підписали Угоду про політичну співпрацю, вільну торгівлю і стратегічне партнерство між країнами.

Написать комментарий