Будівництво нової ГЕС на Херсонщині відкладається
Экономикаkhersonci.com.ua29 февраля 2020

Будівництво нової ГЕС на Херсонщині відкладається

Відмовити у видачі висновку з оцінки впливу на довкілля ПрАТ «Укргідроенерго» запланованого будівництва та експлуатації в Бериславському районі Каховської ГЕС-2 вирішив Департамент енергетики та екології Херсонської облдержадміністрації.

За висновками департаменту, представлений «Укргідроенерго» звіт з оцінки впливу на довкілля не відповідає вимогам законодавства і не містить важливої інформації.

Зокрема: схеми джерел викидів забруднюючих речовин, не враховує викиди від локальних очисних споруд, інформації щодо обсягів пилу під час будівництва, масштабів підтоплення, переформування берегів з відповідними розрахунками та картографічними матеріалами, інформації щодо виникнення вторинного засолення підтоплених територій, розрахунків зміни течії та впливу цього процесу на нижнє Дніпро та багато іншого.

«Крім того, зазначена інформація щодо впливу планованої діяльності на об’єкт культурної спадщини з охоронним статусом – Дозорна (оглядова) башта не дає змоги оцінити допустимість реалізації планованої діяльності в районі її розташування.

В звіті відсутні картографічні матеріали із позначенням меж зон охорони цієї пам’ятки та місця розташування основних об’єктів реалізації планованої діяльності, відсутня інформація щодо режиму використання цих території», – вказано в рішенні відомства.

У документі йдеться, що «Укргідроенерго» допустило порушення при складанні звіту: «В ньому надані неповні та суперечливі відомості про вплив на довкілля планованої діяльності не дають можливості визначити допустимість чи обґрунтувати недопустимість провадження даної планованої діяльності та визначити екологічні умови її провадження», – констатує директор департаменту Михайло Зайцев.

Крім того, рішення департаменту також містить копії всіх звернень з зауваженнями і пропозиціями щодо представленого «Укргідроенерго» звіту. А їх виявилось теж чимало – 26.

«Все це означає, що компанії доведеться переробляти звіт з оцінки впливу на довкілля і починати процедуру його оприлюднення та обговорення з початку», – коментує голова Новокаховського товариства охорони пам’яток історії Тетяна Євсєєва.

Як уже розповідав «Новому дню» генеральний директор «Укргідроенерго» Ігор Сирота, для будівництва Каховської ГЕС-2 планувалось залучити інвесторів уже в 2020 році. Приблизна вартість будівництва озвучується на рівні 500 мільйонів євро. Строк будівництва – до 6 років. Крім самої ГЕС-2 проектом передбачено розвиток соціальної сфери Новокаховської ОТГ, будівництво житлового будинку для майбутніх працівників станції.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Илья
Щас самое время! Пипл никто спрашивать не будет , референдум как полагается через болт кинут и можно вступать.
Боцман
Онлайн- тотальный контроль! Мир никогда не будет прежним, он будет более контролируемым.
да
Он сделал все что мог
георгий
УКРАIНЕ ПОТРIБНО УСЁГО 10 ( ДЕСЯТЬ ) ХВИЛИН I УКРАIНА ОЧИСТИТСЯ ВIД ЧЕРВОТОЧИНИ I СМЕРДЯЧИХ - ЗАРАЗНЫХ ЗЛЕНО-ПОРОХОБОТСЬКИХ ЧЕРВЯКIВ .
георгий
ДА ВИДНО НЕ МА В УКРАИНЕ ГОРОБЦЯ ЯКИЙ БИ СКЛЮВАВ ЗЕЛЕНОГО ЧЕРВЯКА , ЩОБ ЗАРАЗА НЕ РОЗПОВЗЛАСЬ ПО ВЖЕ НЕ-НЕЗАЛЕЖНОЙ .
Илья
100% защиту гарантируют не маски а "Белые каски" ! Помните как в Сирии люди в белых касках голыми руками вытаскивали из очага поражения жертвы отравления зарином! А потом собирали в пробирочку отравленную водичку для ОЗХО! И ни один не погиб! Вот она -панацея! Так шо все покупаем белые каски.
Илья
Назло мамке отморожу ухи. Дебилы бля...Пардон за мой французский