Через карантин в Україну почали завозити технічну картоплю з ЄС
Экономикаua.news25 мая 2020

Через карантин в Україну почали завозити технічну картоплю з ЄС

Україна вперше за роки Незалежності почала імпортувати картоплю з країн Європейського союзу.

Про поставки продукції вже заявили Франція, Бельгія і Нідерланди, повідомляє Перший Діловий.

Керівник Української асоціації виробників картоплі (УАВК) Оксана Руженкова заявила, що не пам’ятає такої ситуації навіть з часів СРСР. Головна причина імпорту – карантин.

«У нас цього року вперше за всі 29 років, а можливо навіть з радянських часів, на прилавках супермаркетів з’явилася картопля не лише з Бельгії та Голландії, але і з Франції. У них зупинилися абсолютно всі заводи з виробництва картоплі фрі. На території цих держав розміщені основні потужності з переробки у Європі – понад 20 заводів, які забезпечували McDonald’s по всій Євразії та всю систему HoReCa»

— Оксана Руженкова, голова УАВК

Також держави Західної Європи поставляли картоплю-фрі у рекреаційні зони Єгипту, Туреччини й Ізраїлю. Руженкова зазначила, що завезена в Україну картопля технічна і використовується лише для приготування фрі. Виконавчий директор УАВК побоюється, що і трейдер, і супермаркет, і покупець можуть бути обмануті під час вибору товару. Вона закликала бути покупців пильними, тому що європейська картопля зберігається довго, але годиться виключно для смаження і приготування картоплі-фрі. Це технічний сорт.

Водночас, українські фермери нарікають на карантин, закриті ринки і неможливість збуту молодої картоплі. Економіст Олег Пензін розповів, що вітчизняна картопля буде дорожчати, адже ринки відкриті не всі, перший урожай фермери не змогли продати, а супермаркети запропонували занадто низьку закупівельну ціну.

Крім того, вартість імпортних овочів впливає і на ціну вітчизняного виробника.

Нагадаємо, впродовж жовтня – листопада 2019 року Україна ввезла 188,4 тисяч тонн картоплі. Це у 700 разів перевищує показники минулого сезону.

В Україні продають картоплю з Росії під виглядом білоруської, але є і прямі поставки з РФ, оскільки заборона на імпорт російської картоплі відсутня.

За рік картопля в Україні подорожчала втричі. Також до кінця року в Україні може подорожчати гречка. Крім того, в країні істотно подорожчали овочі.

Робота продуктових ринків в Україні була поновлена з 1 травня.

5 комментариев

Написать комментарий
 • Весёлый Роджер
  25 мая 2020
  Опять ПЕРЕМОГА!!! Вот и настал он звёздный час для щирого пропахандона Шмули!!! Цэ покращення! «За рік картопля в Україні подорожчала ВТРИЧІ. В Україні продають картоплю з Росії під виглядом білоруської, але є і прямі поставки з РФ, оскільки заборона на імпорт російської картоплі відсутня.» Хотя мудаку свинорыльному пропахандону Шмуле _Елен жрущего и чавкающего этим русским картополем всё это по х.ю, хоть он и кастрирован, и даже уже приготовил свою пыдарную старую дупу к приёму эуропейцев з пиндосами – прикупив кружевные труселя. Но у него всего одна мантра в его одинокой извилине – «А Украина идёт в Европу.» Сало Уронили! Ну как ты Шмуля, старый пердун прапор из стройбата, не можешь понять элементарную диспозицию, ну не может Вона идти – НЫ МОЖЭ! А чаму, а тому шо стоит эта недострана, эта Нижняя Вольта Эуропы, этот НедоГабон, это Свинея без Сала, на коленях перед пиндосами и смокчит у панов …! Тай ни масок тай ны х.я ны мает от панов, опять же чаму, а тому, шо холуям не положено ничего по уставу буржуинского Мира! Сала Урoнили – так галычанам убийцам мало!
  Ответить
  • Елена
   25 мая 2020
   Весёлый Роджер
   Тебе и лечиться бесполезно,козлоослик тявкает,а Украина идёт в Европу.Слава Украине!
   Ответить
   • е
    26 мая 2020
    Елена
    в очередной раз задаю тебе вопрос, на который ответа до сих пор от тебя нет.. зачем твоей Европе наша жопная (твое утверждение) страна? Для чего? как склад дерьма?
    Ответить
 • мм
  25 мая 2020
  Мы тоже 2 сорт?
  Ответить
 • --------
  29 мая 2020
  картошка с ес без коронавирусу ---сдаешь интересы народу украины
  Ответить