Экономикаnews.finance.ua10 сент.

Через надмірні витрати уряду Україна втрачає 2,7% ВВП щороку

nk_hauz/3BWFuDInR.jpeg

Згідно із дослідженням CASE Україна, низька спроможність держави та якість її послуг пов’язані з надмірними державними витратами, а не з недостатньою сплатою податків. Економіка України щороку втрачає 2,7 в.п. ВВП через перевищення видатків бюджету понад оптимальний рівень.

Про це пише Ціна держави.

Центр соціально-економічних досліджень CASE Україна представив результати дослідження «Як надмірні державні витрати стримують економічне зростання України».

Автори дослідження зазначають, що у 2009−2019 роках український уряд витрачав у середньому 45% ВВП на надання державних послуг, таких як виплата пенсій, оборона, обслуговування зовнішнього боргу, освіта тощо.

За співвідношенням ціни та якості українські державні послуги одні з найгірших у світі: решта країн витрачають меншу частку свого ВВП для надання послуг цього рівня.

Недостатня спроможність української держави не пов’язана з її недофінансуванням. Навпаки, розрахунки CASE Україна визначили оптимальне для України співвідношення витрат до ВВП на рівні 35%.

Перевищення цього показника на 10 відсоткових пунктів коштує нашій економіці близько 2,7% зростання на рік. Саме стільки Україні не вистачає, щоб наздогнати за рівнем життя Польщу чи Словаччину у найближчі 25 років.

Українська економіка за останні 4 роки зростає в середньому на 2,8%. Якщо припустити, що економіка наших західних сусідів і надалі зростатиме в середньому на 4% на рік, а українська економіка — на 3%, українці ніколи не житимуть краще за центральноєвропейців. Ми лише зможемо досягати того рівня, який ці країни мали 20, 30 чи 50 років тому.

Якщо наша економіка зростатиме на ті самі 4% на рік — ми принаймні зупинимо відставання, але завжди будемо на 25 років позаду Польщі. Щоб наздогнати в економічному розвитку західних сусідів у найближчі 25 років, українській економіці потрібно зростати на 6% у рік. Тому зниження частки урядових витрат у ВВП, які стримують економічне зростання, має стати важливим критерієм оцінки майбутніх реформ.

💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Вот он план шизика стратега - с выходом на границу Урала и Камчатки!!! «Елена - 12 ноября 2018 - высокий моральный дух воинов всу, а главное защита своей родной земли позволит освободить Донбасс ударами ДВУХ танковых соединений с выходом на границу Украинв и дальнейшим освобождением этнических украинцев в орде,которых не слышат...»
Весёлый Роджер
Шмуля, обосранный Сруля! Ну ка, расскажи нам глупым, Шо цэ така за сила, що стоит за ВСУ??? Сразу сзаду стоит – щоб не побигли як С.Семенченко? ОЙ, а звыняй свинорыл ТУПОЙ, а цэ не та сила що у Дэбальцево була? Що та? Тай нихай стоить! Пусть у щирых захистников хунты хоть шой-то стоитЬ! Чи, ты хотел нам рассказать о якой-то стране, що готова послать не меньше чем, тысяч 100, а лучше 350 на Украину УМИРАТЬ? Шо цэ така за Эбанутая держава? Назови сразу!!! Не тяни!!! Народ ЖДЁТ!!!
Серж
Как в Афганистане???? Мощная сила!!! Етить-молотить!!!
Серж
Салам алейкум, шановна россиянка!
Весёлый Роджер
Вот к слову, Великий и прозорливый блогер Игбун Хохлов – почти сразу писли избрания этого ВСЕнародного презика роялиста, написал тут ….- «ну ничего, скоро xoxлы как и с Ющенко и Янеком будуть орать ГЕТЬ!!!» ( пишу по памяти, могут быть неточности, но не по смыслу) Игбунчик – не поверишь – но опять всё сбылось! А шо добавилось, ну кроме як "Зелю Геть!" и "Зеля сыкло", ыщо добавилось "Зеля мало рос". Новинки сезона чи пархато-щирой революции Гыдности, воров та рагулей! Какие же на картинках все "вумные" лица этой щирой МРАЗИ, хотя у свиней мабутно и вумнее тай краще!
Елена
Пошёл в жопу,я за прививки, всегда это говорила.,от нового штамма вируса никто ещё не помер,хоть и заразный очень, Роджер козёл
Елена
А если нет денег?расписку можем написать что отдадим,в будущем,до лучших времён,такая формулировка будет,до лучших времён.