Чи зобов'яжуть українців нести готівку в банки
Экономикаbusinessua.com11 мая 2021

Чи зобов'яжуть українців нести готівку в банки

На початку 2021 року президент України Володимир Зеленський подав у Раду законопроекти, які дозволили б легалізувати майно і доходи, отримані за рахунок тіньових доходів, втім, власникам довелося б один раз сплатити за них невеликі податки.

Йдеться про те, що в найближчі роки в Україні має відбутися одноразове декларування активів фізичних осіб.

Так, кожен українець зможе подати повну інформацію про свої статки, нерухомість, земельні ділянки, авто тощо. Походження майна вказувати не потрібно, але в тому випадку, якщо за нього не були сплачені податки, доведеться сплатити певний відсоток.

Декларування буде суто добровільним, і ніхто нікого не буде зобов’язувати подавати декларацію про свої статки.

Але найбільше суперечок викликав саме законопроект №5153, в якому, власне, і пропонувалося віднести готівку в банк і сплатити за них податки. У документі сказано, що українці зможуть добровільно задекларувати ту частину своїх доходів і майна, які вони купили за тіньові доходи (тобто ті, з яких не заплатили податок на доходи фізичних осіб 18% і військовий збір 1,5%). Йдеться про тіньові доходи, отримані за будь-який період, але тільки до 1 січня 2021 року.

Протягом 10 днів після декларування майна, купленого за неоподатковувані гроші, “амністований” повинен заплатити податок на легалізацію:

5% від вартості, якщо майно або кошти знаходяться в Україні, зокрема на банківських рахунках, в цінних паперах або банківських металах, 9% від вартості майна, якщо українець тримає його за кордоном (в офшорах), 2,5% – за умови, що на ці “тіньові” доходи були куплені облігації державної позики. З цього моменту рахунок в банку, нерухомість або частка в бізнесі вважаються “чистими”, і ні податкова, ні суди не зможуть цікавитися, чи сплатили податки з тих грошей, за які це все придбали.

Крім того, податкова амністія не поширюється на кошти, отримані злочинним шляхом, або пов’язані з тероризмом: тобто мова йде тільки про зароблене, а не про вкрадене або отримане від злочинних схем.

Українці, які придбали невелике майно, можуть отримати податкову амністію, не подаючи жодних декларацій: якщо мова йде про квартиру в 120 квадратних метрів, будинок в 240 квадратів, транспортний засіб вартістю до 2,25 мільйона гривень.

Також амністія не буде діяти на готівку “під матрацом”, гроші потрібно буде покласти на рахунок, придбати на них майно або цінні папери.

Отже, звітувати доведеться і підприємцям, які приховували частину своїх доходів, і найманим працівникам, які отримують зарплату в конвертах, і тим, хто виїжджає на заробітки за кордон, і тим, хто працює на фрілансі.

Думка експертів. За словами голови фінансового комітету Верховної Ради Данила Гетманцева, податкова амністія повинна повернути в українську економіку і в правове поле великий капітал, тому український бюджет може одноразово отримати додатковий мільярд доларів, якщо мова піде про основну ставку податку на легалізацію – 5%.

На своїй сторінці в Фейсбуці політик пояснив, що декларування буде суто добровільним, але зазначив, що гроші, які людина захоче задекларувати і “вивести з тіні”, обов’язково доведеться нести в банк, а вже в який – українці зможуть вибрати самі.

Олександр Хмелевський, кандидат економічних наук, незалежний експерт, пояснив, що законопроект жодним чином не зобов’язує всіх нести гроші в банки і платити з них податки. Те, що готівка не включена до переліку активів, які потрапляють під податкову амністію, пояснюється тим, що готівкові неможливо проконтролювати. Тобто, людина може задекларувати неіснуючу готівку, сплатити з неї 5%, а потім все життя не платити податки і пояснювати, що це кошти з тієї готівки, яку вона уже задекларувала.

З іншого боку, метою амністії є легалізація коштів громадян з тим, щоб вони надалі платили з них податки вже в повному обсязі. Кошт, які залишаються в готівковій формі, не будуть враховуватися і з них не будуть сплачуватися податки. Тобто, закон стимулює громадян віднести свою готівку в банки, задекларувати її та сплатити з неї 5% податку. Якщо ж ви не будете декларувати свої кошти в банках або інші активи як доходи, або покладете готівку на свій рахунок в банк, не декларуючи їх як отриманий дохід, то нічого вам платити за це не потрібно, – каже Хмелевський.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
DR MAXWELL
Ви хочете купити нирку, органи тіла або продати свою нирку або органи тіла? Ви шукаєте можливість продати свою нирку за гроші через фінансовий збій, і ви не знаєте, що робити, тоді зв’яжіться з нами сьогодні, і ми запропонуємо вам хорошу суму 500 000 доларів за вашу нирку. Мене звати доктор МАКСВЕЛЛ, я невролог у БІЛЬ-РОТІЙ ЛІКАРНІ. Наша лікарня спеціалізується на хірургії нирок, і ми також займаємося купівлею та трансплантацією нирок живим відповідним донором. Ми знаходимося в Індії, США, Малайзії, Сінгапурі, Японії. Будь ласка, повідомте нас, якщо ви зацікавлені у продажу або купівлі нирок або Орган, будь ласка, не соромтеся зв’язуватися з нами електронною поштою та електронною поштою. Електронна адреса: birothhospital@gmail.com Який номер програми: +33751490980 З найкращими побажаннями ГОЛОВНИЙ МЕДИЧНИЙ ДИРЕКТОР Д-Р МАКСВЕЛ
см
огого
см
ого
см
упс...
Игбун Хохлов
Какой Миргород? Вы же украйиньци. Мырмисто.
Луна-2
Еврей уже второй раз в презиках ходит - Вальцман(Порошенко0 и Зеленский-ЕСТЬ В ЗАПАСЕ ТРЕТИЙ ЕВРЕЙ(эТИНЗОН)-Кличко ..Вот и получается -куда ни кинь , всюду гуано всплывает .
Технолог
Не той тепер Миргород, Хорол річка не та...
Авторские статьи
Экономикачас назад
На Украине ожидают острый дефицит свинины и сала
Экономика3 часа назад
$1500 за хрущевку. Как налоговая амнистия ударит по недвижимости украинцев и сколько нужно будет заплатить
Политика6 часов назад
Упреки Байдену и Путину. Разбор нового интервью Зеленского с обидами на Запад и Москву 2
Геополитика11 часов назад
"Две армии в одной связке": что задумали Россия и Белоруссия
Политика11 часов назад
Российский паспорт — всем соотечественникам. Украину встревожил проект Затулина
Видео11 часов назад
Утомленные саммитом. Предстояние. Д.Джангиров и Т.Незалежко
Политика13 часов назад
Издевательство над Украиной на саммите НАТО стало предостережением Прибалтике 1
Технологии14 часов назад
«Макет с завышенными характеристиками»: сможет ли Киев разработать тяжёлый беспилотник
Видео14 часов назад
Яков Кедми о встрече Путина и Байдена.