Чи зростуть тарифи після припинення держрегулювання цін на газ — пояснення експерта
Экономикаnews.finance.ua23 мая 2021

Чи зростуть тарифи після припинення держрегулювання цін на газ — пояснення експерта

З 20 травня припиняють діяти спеціальні обов’язки щодо продажу природного газу підприємствам теплопостачання. Уряд більше не регулюватиме ціни для теплокомуненерго і не зобов’язуватиме «Нафтогаз» продавати газ для них за фіксованою ціною.

Про це розповів експерт Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук.

За його словами, механізм покладання спеціальних обов’язків передбачає, що компанія, яка споживає газ, в цьому випадку це теплокомуненерго, отримувала газ від «Нафтогазу» за ціною, нижчою, ніж ринкова. Це означає, що остання ціна на газ 6,5 тисяч гривень, тобто виробництво гігакалорії їм обходилось в середньому в 1600—1700 гривень. Але насправді ця ціна була не ринковою, і, щоби підприємству працювати не у збиток, вони повинні продавати гігакалорію за ціною 2200−2300 гривень.

«Тому тарифи обов’язково підвищаться мінімум на третину. Але від цього буде зростати вартість газу, яка буде десь в районі 10 тисяч гривень, й думаю, що може бути й більше — 12−14 тисяч за тисячу кубометрів», — розповів Корольчук.

Він додав, що підвищення цін дозволить теплокомуненерго повністю розраховуватися за отриманий газ.

«Зараз, коли вартість гігакалорії становить 1600 гривень, вони збирають гроші з населення, але їм цих грошей не вистачає, щоб повною мірою за ринковою ціною віддати кошти постачальникам газу. Тому рішення уряду означає, що ціна буде ринкова, „Нафтогаз“ більше не буде постачати газ за пільговими цінами», — пояснив експерт.

Так, теплокомуненерго отримають можливість купувати в інших постачальників газу, але в усіх теплокомуненерго є борги, тож ця компанія не може змінити постачальника. Всі повинні будуть повернутися до «Нафтогазу». Загалом борги складають 67 мільярдів гривень, з них 30 мільярдів — це різниця в тарифах, коли теплокомуненерго продавали тепло дешевше для населення.

Так сформувалась різниця між ринковою ціною та тарифами, і доплачувати повинні були органи місцевої влади, тому що центральний бюджет відмовився це робити. А з місцевої влади практично ні в кого немає такої можливості.

«Потягнуть цю різницю тільки Київ, Харків і Одеса», — вважає експерт.

Він уточнив, що з 12 компаніями Києва та Харкова «Нафтогаз» підписав угоду, відтак у них вартість гігакалорій буде нижча, що відобразиться на ціні виробництва тепла та гарячої води.

«Їм виставили ціну у 8300 гривень, з транспортуванням вийде близько 11 тисяч гривень за тисячу кубометрів. Для звичайних теплокомуненерго ціна буде вищою», — сказав він.

На його думку, саме тому ринок відкривається й теплокомуненерго отримують можливість купувати газ в інших постачальників, але проблема в тому, що є колізія законодавства. Всі повинні все одно купувати у «Нафтогазу», оскільки всі боржники.

«Тому, я думаю, що ПСО (публічні спеціальні обов’язки, покладені на газопостачальні кампанії державою задля врегулювання ринку газу — ред.) буде продовжено, коли держава фактично встановить регульовану ціну для теплокомуненерго. Це ми побачимо, мабуть, ближче до осені, тому що зараз літній період. Восени питання актуалізується, і, думаю, „Нафтогаз“ далі постачатиме всім компаніям газ за такою ціною. Питання лише в тому, де ж тоді ринок», — зауважив Корольчук.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
Эй Шмуля пердуще, ты свой возраст времён Мыкиты и кукурузы другим не приписывай! Ты какую-то херню написал, тебя уже никто не воспринимает тут - ты ТУПОЕ завистливое БРЕХЛО - которое НИГДЕ не было! Ты лучше про свои татушки на сраке расскажи , как там, ляхи-клиенты, коди тоби, на твоей дешёвой АЗС имеют, не шлепают тоби по ляжкам за бандеровские лозунги? «Елена - 29 июля 2020 - … дупу давала,сдавала на прокат, билеты на свою дупу продавала,час пользования, десять литров 92 го,два часа 15 литров ,три часа 20 литров ,всю ночь 25 литров ,ха и пачку сигарет с зажигалкой,но то для тебя,я не курю и не пью…, а вот гроши я люблю.» Писня пыдара-путаны Шмули, спивается упервые: «Ах АЗС, АЗС, шум в голове, Мы кажется встречались где-то? наверняка! А Он улыбается всем... нет, только тебе, но как-то не взаправду и очень издалека…»
Весёлый Роджер
Ты бы Шмулю_Елен пропахандона побачил, ты бы тоже сказал - шо цэ бабушка, а то дедушка, в ворованных засцанных голубых кальсонах 2-ой свежести, а поверх до колен, красные кружевные майданные труселя – ой .лядь, ой ля-ля. Вот такие вот дела!
Весёлый Роджер
Ну дай хотя бы мои фразы про это? Ну дэ...? Опять ты нагло ВРЁШЬ Шмуля сцука и тильки обсераешь тут всех щирым гивном! Уже не я один тебе об этом пишу! НИ на один вопрос ты по теме не отвечаешь, а только увиливаешь от вопросов и переводишь на Россию! При чём тут Россия - ты мразь никак не напишешь про успехи пиндоколонии писли проплаченного пиндосами майдана! Дэ инвестиции тварь, ты же орал на майдане громче всех про них, про новые дороги и заводы, и наконец - ЭЙ падлюка брехливая - А вот самый простой вопрос - Дэ вакцина от панов? ВСЁ тварь заткнулся! Язык у сраку убежал!
3020
Может кто-то ещё верит, что Кличко с этой же или подобной вартой, возглавлял "мирные" протесты в феврале 2014 в Киеве?
см
я думал это девушка
см
прикольный чувак)
см
ДББЛД
Авторские статьи