Чому іпотека стане драйвером роздрібного кредитування
Экономикаnews.finance.ua07 июня 2021

Чому іпотека стане драйвером роздрібного кредитування

Минулого року темпи зростання ринку іпотечного кредитування залишалися високими попри коронакризу. З липня обсяги нових видач перевищували доковідні рівні.

У 2020-му банки видали українцям іпотечних кредитів на 3,8 млрд грн (+36%). При цьому шість гравців видали 91% усіх нових іпотечних кредитів (3,3 млрд грн), а їх частка на ринку за обсягом валової гривневої іпотеки зросла до 70%.

Із врахуванням погашення раніше виданих кредитів портфель гривневого іпотечного кредитування в 2020-му зріс на 3 млрд грн – до 13,6 млрд грн. При цьому чисті гривневі кредити населенню в III кварталі вперше за останні роки зростали повільніше (+3,9%), ніж іпотека (+6,9%).

У 2021-му додатковий поштовх іпотечному кредитуванню дасть державна програма «Доступна іпотека 7%». Тому саме іпотечні кредити цьогоріч мають стати драйвером зростання кредитних портфелів.

Справжній бум очікується через рік. «2021-й – це фінальний підготовчий рік, а 2022-й стане роком великого зростання іпотечних угод на первинному та вторинному ринках», – упевнений член правління Ощадбанку Антон Тютюн.

  • Вартість будівельних матеріалів в річному обчисленні, в залежності від категорії, зростає в середньому на 10-15%. Найбільше дорожчає арматура, бетон, керамоблок, утеплювач, розповіла експерт у сфері нерухомості Вікторія Берещак. За її словами, кваліфікована праця в будівельній індустрії також збільшується в ціні зі зростанням інфляції (у березні 2021 року вона прискорилася до 8,5%) і збільшенням середньої заробітної плати.
Написать комментарий
💬 Последние комментарии
неПетя
Голос с того света
ПЕРЕВООРУЖЕНИЕ
Означает перевооружение МО на стандарты НАТО!
Старый хрен
А почему бы нет? Большинство подвижного состава только на металлолом и годно.
Неполживый
Меньше гавкай тут, псина москальская. Путин не одобрит.
Весёлый Роджер
Так и есть Шмуля! НО цыц – цэ москальска тайна! Надо собрать усих продажных щирых тварей тай утопить их як крысиную стаю – усих разом, щоб не бегать писли по лесам и искать там схроны! Для этого вже закупил дудочки (китайские конечно), со старым ляховым гимном, ныне гимном щеникакнывмырлых. Запизденцы - як услышат тот, генетичный для них, панський гимн, вспомнють як их эбли паны, так и пийдут уси гуртом у Чёрно море! Ось воно як! А ты всё равно ТУПОЙ мудак! ТАК!
Ограниченный ресурс
Тебя абаком заменить можно. Не суетись.
Весёлый Роджер
На компах, даже в 10-ке, ещё BSoD гуляет, а вы тут наивных читачей разводите на футуризм тупой! Это прикол про 2023 год или цэ щирый прогноз от xoxлoАНАЛитиков типа запора? Ось то да, xoxлы ны будуть нужны, их на Салоедных роботив заменят. Которым, программируемым стрибунцам бубенцам – нЫчого ны треба- ну кроме Сала, буряковки и баб! Пердун Шмуля очень рад! Ну щоб нажраться та поорать – Смерть москалям та повыть на луну - … щенывмырла…!