Чому паралельний імпорт сприятиме демонополізації ринку України
Экономикаagronews.ua09 марта 2020

Чому паралельний імпорт сприятиме демонополізації ринку України

Топ-менеджер мережі Сільпо розповідає чому рітейлери виступають за право здійснювати паралельний імпорт і які вигоди від цього отримають роздрібні гравці та споживачі. Ключові гравці українського ринку роздрібної торгівлі борються за право самим завозити в Україну оригінальні товари з-за кордону. Про те, що це дасть бізнесу і як вплине на ціни для кінцевого споживача в колонці Liga.net. розповів комерційний директор мережі Сільпо Сурен Іскандарян.

Останні роки ми, як і багато інших рітейлерів, боремося за право безперешкодного “паралельного імпорту” — ввезення на територію України оригінальних товарів, які компанії легально закупили в інших країнах, заплативши податки і митні збори.

Це дає рівні можливості всім гравцям ринку розширяти асортимент продукції, яка потрапляє на полиці супермаркетів, а також забезпечує конкурентну ціну для покупця.

До минулого року багато гравців ринку роздрібної торгівлі часто були змушені купувати значну кількість товарів тільки у офіційних дистриб’юторів. У листопаді 2019 року набрав чинності Закон України “Про внесення змін до Митного кодексу України щодо захисту прав інтелектуальної власності при переміщенні товарів через митний кордон України”.

Це повинно було сконцентрувати увагу митниці на боротьбі з фальсифікатом, “сірим імпортом” і пошуком контрабанди. Зокрема, законом встановлено, що заходи щодо сприяння захисту прав інтелектуальної власності не застосовуються до оригінальних товарів, які були виготовлені за згодою правовласника (товари паралельного імпорту).

У той же час, Митна служба в рамках перевірки оригінальності, товарів все ще продовжує “запитувати дозвіл” у офіційних дистриб’юторів, внесених до спеціального митного реєстру, на ввезення товарів іншими імпортерами, які легально закупили товар і мають всі підтверджуючі документи.

Удосконалити сферу імпорту для ринку роздрібної торгівлі зможе фіксація в законодавстві так званого “міжнародного принципу вичерпання прав на торговельну марку”.

Тобто, якщо товар уже вийшов на ринок в будь-якій країні світу, то правовласник втрачає виключне право контролювати подальший канал збуту і, як наслідок, одноосібне формування ціни. Повноцінна реалізація міжнародного принципу вичерпання прав дозволить зробити ринок більш конкурентним і різноманітним. У покупців буде більше варіантів вибору товару, який їх зацікавить.

Новий законопроект №2255 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо створення національного органу інтелектуальної власності”, ініційований першим віце-спікером Русланом Стефанчуком і групою народних депутатів, йде в ногу з цією позицією. Документом, зокрема, пропонується остаточно закріпити в Україні міжнародний принцип вичерпання прав на торговельні марки.

На початку лютого 2020 року Верховна Рада прийняла цей законопроект у першому читанні конституційною більшістю. І тут позиція всіх найбільших національних продуктових мереж збігається.

Застосування міжнародного принципу і безперешкодний паралельний імпорт – дієві конкурентні інструменти для розвитку економіки країни, які будуть сприяти демонополізації ринку.

Бо саме так українські споживачі зможуть отримати доступ до якісних товарів за конкурентними цінами і це розширить асортимент продукції на полицях всіх магазинів.

Це також стане ознакою здорової конкуренції, яка стимулює легальну підприємницьку діяльність не тільки великих компаній, але і малого та середнього бізнесу через лібералізацію міжнародної торгівлі. А головне – усуне перешкоди і бар’єри на шляху до доступності товарів для всіх українців.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Гость
    09 марта 2020
    Переведи на РУССКИЙ ЯЗЫК! Я читать на украинском мне не охота. Ведь ранее, Вы НК и постите статью чисто на русском языке, и было приятно читать на родном языке! А тут украинский... как прикажете читать людям, если они привыкли с детсва разговаривать по русски?
    Ответить
💬 Последние комментарии
Весёлый Роджер
М О Д Е Р А Т О Р! Это РЕКЛАМА по продаже противогазов! Дело в том, что данный пропахандон Шмуля_Елен по наворовал их ящиками со складов ЮГВ СА, а как видно еще ящиков 50 сменных фильтров к ним! Я думоваю БАН ему на ТРИ дня будет справедливо! Заранее СПАСИБО!
Елена
Козлоослик бактерия это клетка,а вирус нет,этот гад встраивается в клетку,но ты не бойся,ты не человек,а козлоослик, поэтому не заболеешь,но карантин соблюдай,а то заразишь заразой зараза кого-то из людей,ха,интерферон тебя побери,ха.
Весёлый Роджер
Ну ты не грамотный Шмуля! Я ж написал тебе – «то что ЛЮДИ пьют», а не быдло майданутое, за тры копы купленное пиндосами, да поскакавшее с брагой, бояркой и голой сракой до Эуропы – щоб запанувати!
Весёлый Роджер
Луночка! Я смотрю у тебя пробелы в вирусной медицине! Вот смотри, даже по твоему тексту – «убивает бактерии»!!! Это может и правильно то, что ты написала про старые народные средства от обычной простуды. Сейчас – не бактерия - ЭТО ВИРУС! Его так просто не убьёшь, у него НЕТ ОБОЛОЧКИ, которую прорывает чеснок и тп. Бактерию можно убить, когда она рядом со здоровой клеткой, не причинив СИЛЬНОГО ей (клетке) вреда, ты уже написала чем, а вот ВИРУС, падлюка, сразу входит во внутрь ЗДОРОВОЙ клетки! И вот это и есть ЖУТКАЯ проблема над которой бились с 2002 года SARS и сейчас бьются вирусологи по созданию вакцины, чтобы убить его ВНУТРИ здоровой клетки – не повредив её! Затрачено было более 120 млд долларов в Мире – и выход НОЛЬ! Да, сейчас ВСЕ страны пытаются создать её вакцину, вроде ест успехи, ну сама знаешь… вроде, у бабки в огороде…! Надо ждать! Иного выхода у человечества нет! Как говорит мой приятель врач – если без вакцины – то по их книжкам - переболеть должны около 70% людей, смертность будет дикая 10-15%. Так вот весело!
Елена
Козлоослик ты её, Красную шапочку из рук не выпускал,хотя может ты и прав , может не ты её в руках держал,а она тебя,ха.
Елена
Брагу и боярышник, вынуждаешь говорить эти бланородные напитки козлоослик,ха.
Елена
Источник заразы козлоослик это ты и не на 25% ,а на все сто% ,а фильтры на противогазе стоят сменные, фильтрующе-поглощающая коробка меняется и снова в бой.ха.