Экономикаagrotimes.ua15 дек.

Чому під час внесення добрив відбуваються перекриття

nk_hauz/B7X4WgTnR.jpeg

Під час роботи з розподільником добрив часто у місцях розвороту техніки відбувається надмірне підживлення рослин, що провокує вилягання посівів.

Про це розповідає представник компанії «Амазоне-Україні» Олексій Дядинюк, пише журнал The Ukrainian Farmer.

Оператору, що працює на механічній машині, досить складно безпомилково визначити точки-координати на розвороті, досягнувши які потрібно вимикати й вмикати агрегат. У такому разі трактор із розподільником устигають пройти й половину повороту до моменту вимкнення подачі добрив. Це призводить до надмірного внесення мінеральних добрив із зовнішнього боку повороту й перегодовування цієї частини посівів і недогодовування – з внутрішнього.

Так, у разі недогодовування озимої пшениці посіви отримують лише половину норми добрив. За норми внесення мінеральних добрив 200 кг/га ми не вносимо 100 кг/га. Взявши до уваги той факт, що кожен 1 кг азотних добрив дає 10 кг зерна, господар недобирає близько 1 т зерна на кожному гектарі прикордонної смуги. Це близько $750 на кожних 100 га поля.

«Чому відбувається перекриття? У механічних машинах для внесення мінеральних добрив передбачено дві лопатки: коротша вносить ближче, а довша – відповідно, далі, але точка подачі добрив на таких машинах є незмінною – у центрі диска», – відзначає Олексій Дядинюк.

Нагадаємо, відключення секцій на розподільнику зекономило 5% добрив.