«Данон» виробляє енергію з відходів молочної продукції
Экономикаagrotimes.ua19 января 2021

«Данон» виробляє енергію з відходів молочної продукції

Проєкт «Нуль відходів на полігон» компанії «Данон» передбачає використання в технології метанайзера (біотанка, біодайджестера), який перетворює органічні відходи на енергію і дозволяє суттєво скоротити викиди CO2.

Про це розповів операційний директор компанії «Данон» в Україні Борис Жигалов, повідомляє AgroPortal.

Партнером компанії є Центр управління відходами, і вже рік вони впроваджують цей проєкт.

Обсяг утилізованої продукції на місяць дуже варіюється, але в середньому в Україні на утилізацію потрапляє близько 15-25 тонн продукції щомісяця.

«Молочні продукти із вичерпаним терміном придатності відправляються на майданчик нашого партнера. Тут молочна продукція видаляється з упакови вручну, – зазначив  Борис Жигалов. – Відділена молочна продукція збирається в спеціальні ємності і потім транспортується на станцію для збирання біогазу».

У середньому 1 тонна молочної продукції здатна виробити 50-80 м3 біогазу, уточнив він.

Далі вручну сортується за типом матеріалу упакова: папір, фольга, пластик, Tetra Pak. Після чого відбувається глибше сортування за видами пластику, паперу.

Очищення упакови від залишків молочної продукції відбувається без застосування хімічних речовин, оскільки всі стоки, отримані в процесі миття, також відправляються на біогазову станцію. Отримані в процесі сортування матеріали відправляють на переробні підприємства як вторинна сировина, пояснив Борис Жигалов.

За його словами, цей проєкт не запущений глобально. Компанія ініціювала його в Україні, але деякі європейські заводи мають метанайзери і теж втілюють подібні технології.

Як повідомлялося, до запуску готують ще одну українську біоТЕС.

Написать комментарий