Экономикаfbc.ua1 янв.

Дефіцит платіжного балансу склав 848 млн доларів

nk_hauz/-mpusdnkebmaxo8vnqg4.jpg

НБУ (Національний банк України) представив дані про те, як змінювався з січня по листопад 2020 року платіжний баланс України під впливом змін в експорті та імпорті товарів.

За даними регулятора, дефіцит зведеного платіжного балансу за 11 місяців року, що минає, склав 848 млн доларів (за січень-листопад 2019 року був профіцит 2,69 мільярда доларів). Дефіцит фінансового рахунку – 7,67 мільярда доларів (за 11 місяців 2019 року був профіцит 9 млрд доларів).

Як зазначає НБУ, в листопаді поточний рахунок залишився профіцитним (0,9 млрд доларів). Незначне розширення дефіциту торгівлі товарами внаслідок уповільнення падіння імпорту компенсувалося меншими обсягами репатріації дивідендів. Експорт товарів зріс через подальше покращення зовнішньої цінової кон’юнктури і надолуження збору врожаю пізніх зернових і технічних культур.

Нагадаємо, в Україні знизився рівень експорту: в порівнянні з даними за 2019 рік країна продала товарів на 3,5% менше. Про це свідчать дані ринку з січня по листопад поточного року.

Також раніше ми інформували про те, що негативне сальдо зовнішньої торгівлі скоротилося більш ніж на половину.

💬 Последние комментарии
Каменяр
Тебе також не видно. І не зрозуміло - чи ти двоногий а чи одна РУССКЯЗЫЧНАЯ ЧЕЛЮСТЬ без ніг
Луна -2
Спасибо ,Роджер !Мне приятно .Ия никогда не откажусь от своих слов ,в отличие от младой и бестолковой. Леночки.
Каменяр
Уточни, як росія заважала хрестовим походам . Не бачу росії на карті під час хрестових походів.
Луна -2
Ты ошибаешься за свои слова я всегда отвечаю...-Здесь за меня никто никогда не пишет, в отличие от тебя. - Это писала я. .
Каменяр
На рахунок повернення Криму загадувати рано. Зрозуміло лише одне - під час окупації Криму російське керівництво нажало кнопку знищення РФ, російської імперії.
Каменяр
І що, підгоріло?
Каменяр
А детальніше можеш вказати: Коли Гіркін запитував гуманітарний коридор для своїх заручників ? І поясни, що таке гуманітарний коридор : -це така дорога, на якій розстрілювали людей під час виходу із Іловайська?