Дефіцит платіжного балансу склав 848 млн доларів
Экономикаfbc.ua01 января 2021

Дефіцит платіжного балансу склав 848 млн доларів

НБУ (Національний банк України) представив дані про те, як змінювався з січня по листопад 2020 року платіжний баланс України під впливом змін в експорті та імпорті товарів.

За даними регулятора, дефіцит зведеного платіжного балансу за 11 місяців року, що минає, склав 848 млн доларів (за січень-листопад 2019 року був профіцит 2,69 мільярда доларів). Дефіцит фінансового рахунку – 7,67 мільярда доларів (за 11 місяців 2019 року був профіцит 9 млрд доларів).

Як зазначає НБУ, в листопаді поточний рахунок залишився профіцитним (0,9 млрд доларів). Незначне розширення дефіциту торгівлі товарами внаслідок уповільнення падіння імпорту компенсувалося меншими обсягами репатріації дивідендів. Експорт товарів зріс через подальше покращення зовнішньої цінової кон’юнктури і надолуження збору врожаю пізніх зернових і технічних культур.

Нагадаємо, в Україні знизився рівень експорту: в порівнянні з даними за 2019 рік країна продала товарів на 3,5% менше. Про це свідчать дані ринку з січня по листопад поточного року.

Також раніше ми інформували про те, що негативне сальдо зовнішньої торгівлі скоротилося більш ніж на половину.

Написать комментарий