Депутати пропонують знизити ПДВ на окремі види агропродукції
Экономикаagronews.ua21 июня 2020

Депутати пропонують знизити ПДВ на окремі види агропродукції

Верховна Рада України зареєструвала проєкт закону, яким передбачається зниження ставки податку на додану вартість для низки видів сільгосппродукції. Про це повідомляється на сайт Верховної Ради.

Так, ініціаторами законопроєкту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо ставки податку на додану вартість з операцій з постачання окремих видів сільськогосподарської продукції» (№3656) виступили понад два десятки народних депутатів від фракцій «Слуга народу», «Батьківщина», «Європейська солідарність», групи «Довіра».

«Законопроєктом пропонується доповнити пункт 193.1 статті 193 Податкового кодексу України новим підпунктом «г», якими встановити ставку податку на додану вартість у розмірі 14% по операціях з постачання на митній території України та ввезення на митну територію України сільськогосподарської продукції, що класифікується за такими товарними позиціями згідно з УКТ ЗЕД: 0102; 0103; 0401 (в частині молока незбираного), 1001, 1002,1003, 1004, 1005, 1201, 1204 00, 1205, 1206 00,1207», – йдеться у пояснювальній записці до документу.

За цими товарними позиціями  відповідно до УКТ ЗЕД класифікуються: 0102 (велика рогата худоба, жива); 0103 (свині, живі), 1001 (пшениця), 1002 (жито), 1003 (ячмiнь), 1004 (овес), 1005 (кукурудза), 1201 (соєвi боби), 1204 00 (насiння льону), 1205 (насiння свирiпи та ріпаку), 1206 00 (насiння соняшнику), 1207 (насiння та плоди iнших олiйних культур), 1212 91 (цукрові буряки).

В документі зазначається, що аналіз, проведений УКАБ на підставі даних USDA та операторів ринку щодо окремих видів олійних та зернових культур (соняшник, ріпак, кукурудза), показує, що зниження ставки ПДВ з 20% до 14% по операціях з їх реалізації не призведе до масштабних викривлень у структурі надходжень/втрат ПДВ для жодної із зацікавлених сторін (держава/підприємство).

«Дохідність вирощування таких культур і торгівлі та сальдо доходів бюджету залишаться без змін. Переробні підприємства зможуть зекономити 6% видатків при закупівлі продукції за рахунок менших податкових зобов`язань виробника. Але при цьому зникнуть стимули для оптимізації податкових зобов’язань — «скрутки». Відбудеться детінізація аграрного виробництва. Бюджет отримає суттєві переваги», -пояснюється у документі.

Написать комментарий
💬 Последние комментарии
Елена
Женщина я , маладая и красивая Леночка.ха.
Елена
Ты бы всех пенсионеров расстрелял и инвалидов и всех кто находится на содержании государства,а как же,дармоеды тебе не нужны, зачем тратиться?Даже твой идол который с усиками и тот пенсионеров своих не ставил,а ты ставишь,то кто тут фашист оптимизартор?ха.А Украина идёт в Европу.Слава Украине!
Кот
О,оказывается Зелебоба мастер играть не только на рояле без рук,а ещё освоил второй музыкальный инструмент-Мэндолину!
гость
Прокормить ребёнка у них денег нет. А трахаться и рожать детей сил(а стало быть, и кормёжки) хватает? Такие вот там нравы.
гость
А Украина активно вырубывает деревья, причём не только в Карпатах, а всюду. Убытки, конечно, никого не интересуют.
гость2
Символ и основа православия и всего христианского мира - Иисус Христос. Святая София - чудесный Храм. Слава Богу, в 1453 году турки его не разрушили. Мира всем и Божьего благословения.
прихожанин
Ну уж распиарился Эрдоган чужой славой! "Великой и сильной" Турция была 500 лет назад, когда Константинополь Стамбулом стал. А сейчас как будет - покажет время. В ту же воду в реке времени дважды не войдёшь. А Святая София - Божий Храм. И время над нею не властно. Там к Богу человек любой конфессии мысленно, с любовью может обращаться.