Экономикаwww.ukrinform.ua16 нояб.

Держава має втрутитися у цінову ситуацію на ринку олії - голова профільного підкомітету

nk_hauz/cZrKiY57g.jpeg

Попри лідерські позиції України у світі з виробництва олії, українці сплачують за олію більше, ніж європейці, тому держава повинна втрутитися у ситуацію.

Таку думку висловила Ганна Лічман, голова підкомітету з питань регуляторної політики Комітету ВР з питань економічного розвитку в ході круглого столу "Цінова ситуація на ринку соняшникової олії в Україні», повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Наші лідерські позиції в експорті нічого не дають звичайному українцю: зараз українці сплачують за олію більше, ніж, приміром, французи", - зазначила Лічман, коментуючи причини рекордного здорожчання олії в Україні за 2020/2021 маркетинговий рік.

За її словами, соняшникова олія за останні 12 місяців стала рекордсменом із подорожчання - із 37,50 грн за літр у жовтні 2020 року до 62,69 грн в жовтні 2021 року. Різке зростання цін в четвертому кварталі минулого року експерти пояснюють, по-перше, зростанням цін на світових ринках, по-друге, підвищенням цін виробників.

На жаль, цьогорічний урожай не став каталізатором суттєвого зниження ціни на олію, і зараз вона коштує в середньому лише на 3-4 гривні менше, ніж у пікових червні - липні цього року.

"На жаль, ринок не зміг зрегулювати себе самостійно. І держава не змогла відрегулювати вартість цього базового продукту харчування для українців. Тому я пропоную втрутитись державі в ціноутворення сировини і зробити так, щоб українці отримували соняшникову

олію за ціною, яка зіставна з їхнім рівнем життя. Бо зараз українці сплачують за олію більше, ніж французи", - підкреслила Лічман.

Як повідомляв Укрінформ, за даними Держстату, ціни на соняшникову олію в Україні за січень - жовтень 2021 року зросли до відповідного періоду торік на 61,2%. Більше за цей період подорожчав лише цукор - на 69%.

За 2020/2021 маркетинговий рік (завершився 31 серпня) Україна експортувала 5 277 тис. тонн соняшникової олії. Незважаючи на це, за даними асоціації "Укроліяпром", на 1 вересня 2021 року порівняно з 1 вересня 2020 року на підприємствах-виробниках та терміналах запаси соняшникової олії зросли на понад 100 тис. тонн, і це без урахування запасів на підприємствах оптової та роздрібної торгівлі.

Українські виробники у 2021/2022 МР, що розпочався 1 вересня, можуть експортувати до 6,6 млн тонн соняшникової олії, стверджують в Укроліяпромі.

💬 Последние комментарии
Елена
Не шали
Гость
Вот уебанище... сначала подписали Минское соглашение, а потом вместо того, чтобы прекратить войну 8 лет назад, почему-то приписывают вину Россию, которая ЕЩЕ НЕ НАПАДАЛА на Украину!!! Это просто реальное уебанство со сторон Киева!
е
ха.. т.е. УКАЗЫВАТЬ что делать тут можно только тебе? КАК ты к людям так и они к тебе.. ЗАПОМНИ, склеротичка тупая...
е
так это ж ТВОИ слова! шо правда глаза режет???
Елена
Ждуны должны понять, Украина отрезанный ломоть,вы этого ещё не осознали,с Западом мы не пропадём, будем жить каа все
Елена
Не указывай поц что мне делать и я не скажу куда тебе надо идти, без твоих ЦУ обойдусь.
Не Елена
Слышь, старая ТП, по твоим высерам видно как ты хочешь "... человеческого доброго отношения между людьми...", ха. Ты хоть бы не позорилась тут своей тупостью. У тебя всё-таки с головой проблемы - писать всякий бред, обсирать, обязываться, а потом говорить про справедливость и добрые отношения. Лечиться надо, в Кащенко тебя не долечили.
Авторские статьи
Авторские статьи19м. назад
Игорь Лесев: Перепалка Зеленского и Бутусова - это конфликт двух пацанов на районе
Авторские статьи32м. назад
Сенсационные факты о расследовании катастрофы МН17 от Александра Коробко
Авторские статьи1ч. назад
Операция «имитация». Почему Кремль отказался обсуждать пленных с Эрдоганом
Авторские статьи1ч. назад
Что связывает российского «иноагента» Доброхотова с главой дома Габсбургов?
Авторские статьи1ч. назад
Об аморальности украинского общества.
Топ новость2ч. назад
Игра в пиар: почему на Украине приписывают России заинтересованность в провале Минских соглашений 1
Топ новость28 нояб.
Классик на эстраде
Авторские статьи28 нояб.
Зеленский против Ахметова - нервный смех. Яков Кедми. Право знать! 27.11.2021 2
Авторские статьи28 нояб.
РОССИЯ ХОЧЕТ ЗАХВАТИТЬ УКРАИНУ? - Дмитрий ДЖАНГИРОВ и Тарик НЕЗАЛЕЖКО