Экономикаfbc.ua15 нояб.

Держгеокадастр відкрив бази для судових виконавців

nk_hauz/-mm5sqp3vzuy59t9uhgh.jpg

У найближчому майбутньому Держслужба України з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр) надасть за запитами арбітражних керуючих та судових виконавців всі дані про майно боржників.

Про це в п’ятницю, 13 листопада, інформують джерела в Держгеокадастрі з посиланням на слова глави Держгеокадастру Романа Лещенка.

Як зазначив глава відомства, арбітражні керуючі та судові виконавці зможуть виконати судове рішення, якщо у них є відомості про майно особи, яка заборгувала.

Лещенко відзначив, що згідно із законом і раніше його відомство було зобов’язане надавати дані про майно боржника судовим виконавцям і арбітражним керуючим. Але не робило цього, ігноруючи закон. Замість даних відомство надсилало виконавцям і керуючим відписки.

За словами глави Держгеокадастру, тепер ситуація докорінно змінилася. По першому ж запиту судового виконавця або арбітражного керуючого відомості про боржника будуть надані. Причому не залежно від того, державний судовий виконавець чи приватний.

Нагадаємо, в Державній службі України з питань геодезії, картографії та кадастру розповіли про те, що відомство в нинішньому вигляді припинить своє існування. Незабаром Держгеокадастр стане установою сервісного типу, яке буде допомагати бізнесу, а не ставити перешкоди.

Також раніше ми написали про те, що в доступному для огляду майбутньому в українців можуть забрати їх приватизовані ділянки землі, якщо виникне державна необхідність. Повноваженнями вилучати землю у громадян наділена Держслужба з питань геодезії, картографії та кадастру (Держгеокадастр).