Держстат назвав країни, які найбільше купують українську горілку
Экономикаua.news09 сентября 2020

Держстат назвав країни, які найбільше купують українську горілку

За підсумками першого півріччя 2020 Україна поставила на зовнішні ринки горілки на 19 млн доларів, найбільше – до Польщі.

Як свідчать дані Держстатистики, до Польщі з України експортували горілки на 2,2 млн доларів. На другому місці стоїть Казахстан (1,6 млн доларів), третьому США (1,5 млн доларів). На четвертому ОАЕ, до яких Україна поставила горілки на 1,2 млн доларів, замикає п’ятірку Естонія (745 тис. доларів).

При  цьому Україна за перше півріччя закупила іноземної горілки на 7,3 млн доларів.

Раніше Держстат назвав, де в Україні найдешевша горілка.

Учені з Ексетерського університету у Великій Британії розповіли про користь вживання алкогольних напоїв у процесі навчання в домашніх умовах.

Державна податкова служба та Мінфін запустили електронний сервіс «Пошук акцизної марки». Він дозволяє виявляти контрафактну продукцію.

Раніше уряд відкрив реєстри марок акцизного податку, виданих виробникам і імпортерам алкоголю і тютюнових виробів. Також Кабмін вирішив запровадити альтернативу електронній акцизній марці.

Верховний суд в складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду скасував заборону на продаж алкоголю, слабоалкогольних напоїв та пива в стаціонарних об’єктах торгівлі, крім закладів ресторанного господарства на території Києва з 23:00 до 10:00 годин.

Єврокомісія оголосила про прийняття двох нових географічних індикаторів для товарів походженням із Норвегії, одному з яких було присвоєно найменування «горілка». Інше географічне найменування закріплено також за традиційним «святковим» напоєм Norsk Akevitt’/’Norwegian Aquavit (Аквавіт).

Нагадаємо, що відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, Україна з 2026 року має відмовитися від використання захищеного географічного зазначення «коньяк» (місто у Франції) для продуктів, які виготовляються в Україні. Замість слова «коньяк» слід буде вживати або термін «бренді», або нову назву, яка поширюватиметься лише на українську продукцію.

Голосування за нову назву розпочалося 2 січня 2019 року.

Раніше Верховна Рада прийняла за основу проект закону про вдосконалення правової охорони географічних позначень, що імплементує вимоги Угоди про асоціацію стосовно назв.

Коньяк українського виробництва можуть перейменувати на бренді.

1 комментарий

Написать комментарий
  • Елена
    09 сентября 2020
    Не пей козлоослик,а то на 8 лет в тюрьму упекут,ха.
    Ответить